
Крими 18.02.2021 10:16 Снимка: ДНЕС+
Пациенти обвиниха зъболекар в измами с импланти за десетки хиляди левове
Мнимият зъболекар използвал схемата близо 2 години
Пациенти обвиниха зъболекар в измами с импланти за десетки хиляди левове. Според зрители на Нова телевизия схемата продължава вече близо 2 години, като дори излиза от пределите на страната. Според разследване на екип на медията измамените са десетки, а парите – десетки хиляди.
Общото между всички измамени е, че през последните 2 години се доверяват на един и същи зъболекар - д-р Ивайло Валериев Петров, съобщи телевизията. Всички те попадат в схемата му. Едни само с пари, а при други – последствията са и здравословни. Според разследването д-р Петров е на 34 г. и е завършил висшето си образование в София. Именно от столицата започват и първите му измами, за които сигнализират излъгани хора. Сред тях са не само пациенти, а и зъботехници. Схемата, разказват те, почти винаги е една и съща. Всичко започва с капаро. Обикновено се дава на ръка и без документи.
В някои от случаите – след плащането лекарят изчезвал, без да извърши манипулацията, твърдят потърпевши. В други обаче правил това, за което му е платено. Или поне така казвал на пациентите.
За последните две години докторът сменя 5 адреса в София и един в Перник, разказват хора, които са се лекували при него. В града на миньорите той използва кабинет под наем. След това според разследването на телевизията зъболекарят заминал за Гърция, а след известен период се върнал у нас и продължавал да работи под друго име./tribune.bg
Още по темата
![]() |
1 | 2.08311 |
![]() |
1 | 2.28993 |
![]() |
10 | 3.88802 |
![]() |
100 | 4.30748 |
![]() |
1 | 1.70398 |
Последни новини
- 19:36 Експерти объдиха ползите за гражданите и възможните рискове от въвеждането на еврото
- 19:28 Когато Земята е била замръзнала, животът е намерил убежище в езера
- 19:21 Русия е в контакт с Украйна по ключов въпрос. Кремъл: Путин би предпочел дипломатическо решение
- 19:20 Папа Лъв XIV: Изкуственият интелект може да навреди върху развитието на младите хора
- 19:17 Борисов обвини ДБ: Оставиха ме да се моля на "Ново начало" да ни подкрепя, за да ги вкараме в еврото
- 19:14 Бразилец (май) вече е №1 в историята
- 19:07 Топка, летяща със 170 км/ч, прати в болница бейзболист
- 18:59 "Евронюз": Ще има ли война, попитайте доставчика на пица