Крими 17.09.2024 14:16 Снимка: ДНЕС+
Нови сигнали за тровени с антифриз кучета
За поставени купички с антифриз на различни обществени места, предупредиха собственици на домашни любимци от столичния квартал "Младост".
Собствениците вече са изгубили кучетата си, въпреки усилията на лекарите да им помогнат, като ветеринарите са установили, че става въпрос за отравяне с антифриз.
Подаден е сигнал в полицията като по случая се води разследване. Отровата е била оставена в парка в “Младост З”, около 81-о и 144-о училище и около блокове 313, 310 и 317. Гражданите предупреждават за разхвърляна отрова и в парка срещу сградата на районната администрация, предава БНР.
Пред Радио София кметът на район "Младост" Ивайло Кукурин потвърди, че през последната седмица са получени редица сигнали за отровени кучета.
“Аз отправих един апел към всички стопани на домашни любимци да бъдат бдителни при разходките на своите любимци. Гледаме да вземем адекватни мерки, защото считам, че това е крайно недопустимо в едно нормално общество“, каза Кукурин.
Кметът на “Младост“ добави, че се прави всичко възможно на ключови места в района да бъде поставено видеонаблюдение, за да могат гражданите да се чувстват защитени.
Подробности по тази тема, както и за инфраструктурните проекти, по които работят в района, можете да чуете в звуковия файл.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:33 Шест месеца след края на брака им: Никол Кидман отправи специален поздрав към Кийт Ърбан
- 19:24 33% от местата в ръководствата на публичните компании ще бъдат за по-слабо представения пол
- 19:21 Прогресивна България: Вдигаме данъка за второ жилище, да се купуват за живот, а не за спекула
- 19:17 Русия разполага с най-мощната противоракетна система в света - A-235 защитава Москва
- 19:09 В САЩ произведоха възпоменателни монети с надпис „Свобода“ и „Вярваме в Бог"
- 19:02 Откриха гробници, които може да са предшественици на пирамидите в Египет
- 18:55 Грушко: НАТО реално се готви за война с Русия до 2030 г.
- 18:47 НАСА вижда огромен потенциал за добив на ресурси от най-голямата луна на Сатурн