Крими 05.09.2025 18:24 Снимка: ДНЕС+
Нов погром в Ботевград: Бой, потрошени постройки и много гняв срещу наркодилърите
Напрежението в Ботевград отново ескалира снощи, след като стотици жители на ж.к. "Саранск" излязоха на протест срещу наркодилърите, предаде местният сайт "Балканец".
Хората обявиха, че няма да допуснат повече разпространението на наркотици в Ботевград и казват твърдо "НЕ" на наркоманията.
Гневът им избухна в началото на седмицата след смъртта на 30-годишния Румен, чийто близки твърдят, че дилър му е продал дрога с фентанил. На 1 септември жандармерия и специализирани полицейски сили блокираха част от Ботевград и близкото село Трудовец, след като гневните хора нахлуха в къщата на сочения за отговорен за смъртта на младия мъж дилър и я потрошиха. А след това преобърнаха колата му и счупиха всичките й прозорци.
"Аз имах един син и за мен животът е приключил. Ако хванат Поро, ще го убия!", заяви бащата на Румен - Сашо Христов.
Ден по-късно - на 2 септември, с жители на квартал "Саранск" се срещнаха кметът на общината Иван Гавалюгов, директорът на ОДМВР-София старши комисар Тихомир Ценов, началникът на РУ-Ботевград и административният ръководител на Районна прокуратура-Ботевград Мая Големанова.
От МВР съобщиха, че е взето решение за извършване на анализ и предприемане на допълнителни мерки от всяка институция съобразно нейните компетенции, активно използване на ресурсите на медиацията и повишаване на личната ангажираност на гражданите.
Снощи обаче напрежението отново ескалира и се стигна до бой и потрошени постройки. Жителите на квартала са категорични, че няма да позволят случаят с Румен да бъде забравен и че няма да допуснат наркодилърите отново да завземат улиците на Ботевград.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:28 Хороскоп за понеделник, 24 август 2026 г.
- 19:37 Медведев обвини Зеленски в „героизиране на нацисти“ заради паметник на Мазепа
- 19:27 Повечето германци очакват Мерц да бъде сменен преди следващите избори
- 19:16 Гърция се готви за нова гореща вълна с температури до 40 градуса
- 19:06 Тъмната страна на гурутата от Епстийн до Садхгуру: насилие, секс и индустрия за милиони
- 18:55 Издирват 22 моряци след потъването на товарен кораб край Индия
- 18:45 Путин похвали чеченските бойци, а руски удари засегнаха пристанище „Южни“
- 18:34 73,538 млн. евро е рамката на бюджета на община Несебър