Крими 13.06.2023 12:34 Снимка: ДНЕС+
Надрусан русенец налита със самурайски меч на полицаи
36-годишен мъж е задържан в Русе, след като заплашвал полицаи с нож и меч. На 11 юни в 03:10 часа наряд на Второ районно управление е бил изпратен на адрес на ул. „Ибър“ в града след сигнал, съобщава bTV.
Той бил за подозрително лице, което обикаля паркиран пред гараж автомобил с отворени врати и капак на багажника. Отивайки на посоченото място, служителите видели мъж на задната дясна седалка в колата и се опитали да установят, какво прави вътре в автомобила.
Когато видял полицаите обаче мъжът извадил сгъваем нож и самурайски меч, като с него замахнал срещу единия от униформените.
Полицаите му разпоредили да остави оръжията на земята, но той не се е съобразил с това, а поведението му е станало по-агресивно, като започнал да ги заплашва вербално.
На адреса е изпратен още един полицейски екип за съдействие. Агресивният мъж започнал да заплашва и новодошлите полицаи, като посегнал към един от тях със самурайския меч.
Служителите отново му разпоредили да остави хладните оръжия на земята, но вместо да направи това, той тръгнал опасно към тях. Последвало задържане и обезвреждане на лицето, като се е наложило използване на помощни средства.
Установена е самоличността на мъжа. При извършеният оглед на място в автомобила му са намерени и иззети топче суха тревна маса, лула, бяло прахообразно вещество и др., иззети са също сгъваемия нож и самурайския меч.
По случая е образувано досъдебно производство. Мъжът е задържан с мярка до 72 часа с постановление на прокуратурата.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:02 Хороскоп за петък, 13 февруари 2026 г.
- 19:33 Ракета "Протон-М" с нов метеорологичен спътник беше изстреляна от Байконур
- 19:25 Кремъл: Путин никога не е отказвал преки контакти с Макрон и Мерц
- 19:18 Учени: Земята е застрашена от постоянна гореща вълна заради ускореното затопляне
- 19:12 Руски дрон без бойни глави е бил открит на черноморския бряг на Турция
- 19:04 САЩ: Перу може да загуби суверенитета си заради влиянието на Китай
- 18:57 Доц. Петко Стефановски, НЗОК: Касата договори отстъпки за лекарства с фармацевтичните компании
- 18:50 Общественият съвет към ЦИК препоръча на парламента да не приема повторно промените в Изборния кодекс