Крими 31.03.2022 20:02 Снимка: ДНЕС+
Над 20 деца са принуждавани от пловдивчанин да изпълняват сексуалните му желания
Служители на ГДБОП установиха мъж, изнудвал над 20 деца, съобщиха от МВР. Операцията е проведена във вторник от служители на отдел "Киберпрестъпност в ГДБОП и териториалните звена в Хасково и Пловдив под ръководството на Районна прокуратура-Хасково, по образувано досъдебно производство.
В хода на разследването е установен 46-годишен пловдивчанин, изнудвал и принуждавал непълнолетни момичета да изпълняват извратените му сексуални желания. Изяснено е, че е набелязвал жертвите си в социалните мрежи "Фейсбук" и "Инстаграм". Към всяка от тях той подхождал персонално, в зависимост от възрастта и емоционалното й състояние, но с една единствена цел - да контролира онлайн поведението й.
Впоследствие мъжът прехвърлял комуникацията си с децата в "Скайп" за уговорка за задоволяване на сексуалните му желания. От дома му са иззети веществени доказателства, съдържащи данни за над 20 момичета на възраст от 6 до 14 години. Установено е още, че за до осуети физическо проследяване, той се прикривал зад фалшиви самоличности в мрежата и използвал маршрутизиращи системи.
Работата по документирането на случая продължава.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 14:56 Рота на украинските въоръжени сили "изчезна безследно" в горите на Сумска област
- 14:45 Полиция разчисти блокадата в центъра на Дъблин след дни на протести срещу високите цени на горивата
- 14:33 Петер Мадяр: Унгарците "ще напишат историята" на изборите, които партията ТИСА ще спечели
- 14:23 Шанс за нов живот: Бъбречни трансплантации на двама мъже са извършени в "Александровска"
- 14:11 Орбан, след като гласува: Тук съм, за да спечеля
- 13:58 Русия е регистрирала 1971 нарушения на примирието от ВСУ
- 13:47 Избирателната активност на парламентарните избори в Унгария към 11 ч. е 37,98%
- 13:36 Доц. Борислав Цеков: ВКС рискува да навлезе в ролята на законодател