Крими 27.08.2023 14:52 Снимка: ДНЕС+
Над 16 хиляди лева са откраднати от църква в ремонт в Мездра
Малко над 16 хиляди лева открадна неизвестен от църквата „Св. Георги Победоносец” в Мездра, съобщиха от областната дирекция на полицията. Вчера сутринта бил получен сигнал от иконома на храма, който е заявил за извършената крупна кражба .
Крадецът проникнал в църквата през нощта и задигнал малка метална каса със сумата от 15 600 лева. Апашът пътьом взел и дървената кутия за дарения, в която имало около 600 лева.
Полицията извършила оглед на мястото. Установено било, че в църквата се извършва цялостен ремонт, като е разградена тухлена стена за поставяне на входна врата, а отворът бил запечатан с картон.
Храмът бе затворен в началото на юли и докато течеше ремонта по проект на врачанската митрополия спряха кръщенета, венчавки, опела, както и ежедневните и празнични богослужения.
Не ясно защо след започването на ремонта парите са съхраняване вътре в църквата. По случая вече е образувано досъдебно производство, съобщиха от районното управление на полицията в Мездра.
Валери Ведов /24 часа
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10803 |
GBP
|
1 | 2.22152 |
RON
|
10 | 3.84703 |
TRY
|
100 | 4.00074 |
USD
|
1 | 1.6897 |
Последни новини
- 20:44 Хороскоп за четвъртък, 13 ноември 2025 г.
- 19:35 Русия обяви готовност да възобнови преговорите с Украйна в Истанбул, чака отговора на Киев
- 19:27 Кметът на Киев Виталий Кличко: Украйна с остър недостиг на войници, хиляди мъже бягат
- 19:20 Песков: Пауъл не е поискал да изслуша позицията на Русия, представена от Ушаков
- 19:14 „Булгаргаз“ предлага по-ниска цена на природния газ през декември
- 19:06 Тръмп: САЩ нямат талантливи хора, които да заемат работни места в страната
- 18:58 Захарова: Британците искаха да провалят преговорите за Украйна със статия във "Файненшъл таймс"
- 18:51 Всички на борда на турския военен самолет, който се разби в Грузия, са загинали