Крими 10.08.2021 12:46 Снимка: ДНЕС+
Мними данъчни мамят баничар в Созопол, вземат му 600 лв.
64-годишен собственик на павилион за закуски в Созопол е станал жертва на мними данъчни, съобщават от полицията.
На 5 август в Районно управление в морския град е получено съобщение от мъжа, че предния ден. в обекта му дошли двама мъже, представили се за данъчни инспектори от Бургас.
Те поискали касов бон, за да извършат насрещна проверка и след няколко минути го информирали, че е установена нередност в дневния оборот, водеща до затваряне на павилиона. Предложили му срещу парична сума да впишат неверни данни в съставения протокол и така да оставят павилиона да работи в нормален режим.
Созополчанинът дал 600 лв. на единия от "данъчните", след което продължил да работи с клиенти. Ден по-късно 64- годишният собственик на павилиона осъзнал, че най-вероятно е станал жертва на измама и алармирал полицията .
След множество оперативно-издирвателни действия е установен един от извършителите - мъж на 45 г. от Бургас. В квартирата му в ж.к. «Братя Миладинови» са намерени част от облеклото му по време на извършване на измамата, празни пластмасови баджове, фотоснимки с различна големина, както и компютърна конфигурация.
От ползвания от бургазлията автомобил са иззети множество празни бланки от протоколи на НАП. Работата по случая продължава от служители на Районно управление Созопол.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 16:08 Милиони страдат от аритмия, а има много прости и мощни лекове
- 15:57 Татяна от "Ергенът" призна имала ли е нещо със Слави Трифонов
- 15:47 Руски издания: Жената на украинския министър на отбраната си купи яхта за 26 милиона евро
- 15:36 Срути се част от скалния феномен „Столо“ в Понор планина
- 15:26 Пожар е горял на разрушителя "Хигинс" от 7-ми флот на САЩ
- 15:15 The New York Times: САЩ се оказаха неподготвени за съвременна война
- 15:05 Историк: Априлското въстание е в паметта ни като саможертва и път към свободата
- 14:57 Омбудсманът алармира за измами с автомобили, "втора ръка", внос от чужбина