Крими 07.02.2024 15:39 Снимка: ДНЕС+
Митничари спипаха жена, увила тялото си със златни накити
Митничари откриха 1 кг контрабандно злато на "Капитан Андреево", съобщиха от Агенция „Митници“.
Накитите са били укрити от пътничка в автобус, влизащ в страната от Турция на 6 февруари. Митническите служители извършват личен преглед на една от пътничките – българка на 65 години.
При проверката са открити залепени около кръста ѝ, както и в джобовете на якето, с което е била облечена, пакети със злато.
Извадени са общо 56 пръстена, синджири, медальони, гривни, колиета и обици. Според направената от вещото лице експертиза изделията са от 14-каратово злато с общо тегло 1170.30 грама на стойност 114 689 лева.
По случая е започнато разследване.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 14:24 Радев: Това е бюджетът на реалността. Където и да бръкнеш, кражбите са били огромни
- 14:21 Симеон Щерев излезе с позиция след трагичната кончина на състезателката Жанет Немет
- 14:13 Ройтерс: Джей Ди Ванс и Марко Рубио имат разминавания в публичните си позиции за Иран и Израел
- 14:05 Портрет на любовницата на Пикасо Дора Маар беше продаден в Sotheby's за 1,7 милиона долара
- 13:58 Мицкоски: Ако промените в конституцията са последното искане, да го формализираме някак
- 13:50 Световното в САЩ счупи всички рекорди по посещаемост още преди елиминиционната фаза
- 13:42 ВСС с нов състав до 17 октомври след окончателни промени в Закона за съдебната власт
- 13:35 Областна администрация-Варна: Морската вода в района на Офицерския плаж е безопасна