Крими 03.05.2025 14:19 Снимка: ДНЕС+
Месец преди да убие красивата Маги, 17-годишният Иван е бил санкциониран в училище
17-годишният Иван Костов, който беше задържан за убийството на 18-годишната Магдалена Русева, е бил санкциониран в училище. Това заяви за Haskovo.net Цанко Цанков, директор на Финансово-стопанската гимназия „Атанас Буров“ в Хасково, в която и двамата младежи са учели.
Иван е бил ученик в 10Д клас в паралелка „Електронна търговия“, а Маги в 12А клас със специалност „Икономическа информатика“. И двамата като цяло са били добри ученици, с добър успех.
„Иван е имал всякакви прояви – и добри, и лоши. Санкциониран е за вербална агресия спрямо педагогически специалист през март тази година. Нямал е отсъствия по неуважителни причини“, каза директорът Цанко Цанков.
Той допълни, че при необходимост родителите на гимназиста винаги са се отзовавали и са оказвали съдействие.
По непотвърдена информация, биологичният баща на момчето е починал преди няколко години. За младежа обаче грижи са полагали майка му, пастрок и баба му. Маги също е била санкционирана в края на март тази година, но заради натрупани отсъствия в училище поради неуважителни причини, каза Цанко Цанков.
Директорът заяви, че той лично не е забелязал двамата ученици да демонстрират някакви отношения помежду си в училище.
Психолози са започнали работа със съучениците на Иван. Предстои работа и със съучениците на Маги, които в петък бяха на производствена практика във фирми.
Припомняме, че според разследващите Иван е удушил Маги с въже, шнур или връзка за обувки. Престъплението е извършено на 26 април в къщата на дядо му на улица „Тимок“. Той изнесъл трупа в бидон и го оставил в изоставена къща на улица „Амур“, намираща се на около 600 метра от местопрестъплението.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:05 Лихтенщайн въведе равенство между половете при наследяването на трона
- 12:53 Жена загина при катастрофа с мотор на изхода на Ново село
- 12:42 Рабиндранат Тагор: Хората са жестоки, но човекът е благороден
- 12:31 Хиляди изпратиха с аплодисменти Бони Тайлър в последния ѝ път
- 12:19 Откриха тялото на мъжа, изчезнал във водите на язовир "Доспат"
- 12:08 Шефът на КЗП: За 1 г. при паркингите и тоалетните има двоен ръст на цените
- 11:57 Весела Димитрова: Можем да сме конкурентни на другите отбори
- 11:46 Наталия Ефремова: Минималната заплата няма да остане на сегашното ниво