Лекар от “Спешна помощ” в Никопол е пребит жестоко по време на дежурство

Крими 26.07.2003 15:38

Лекар от “Спешна помощ” в Никопол е пребит жестоко по време на дежурство, предаде Дарик радио. Д-р Любомир Ненов е настанен в тежко състояние в реанимацията на плевенската болница.

Тази нощ около 24 часа дежурният лекар д-р Любомир Ненов в “Спешна помощ” в град Никопол приема Нона Маринова Такова на 27 години от село Дебово, която била с порезна рана на подбедрицата. Докато д-р Ненов чакал резултатите от пробата за упойката в кабинета, съпругът на Такова и неговите родители предизвикали скандал. Д-р Ненов се опитал, но не успял да позвъни в полицията, тъй като ядосаният съпруг му попречил. Това се опитал да направи фелдшера от друг кабинет.

През това време на д-р Ненов бил нанесен жесток побой. Той е откаран от свой колега в плевенската реанимация със счупени ребра, подпухнало и обезобразено лице и трудно дишане. Екипът в Никопол е дал доброволно проби за алкохол, тъй като скандалните пациенти от Дебово отправили обвинения срещу тях. Информацията е на агенция Фокус.

CHF CHF 1 2.07669
GBP GBP 1 2.26842
RON RON 10 3.86322
TRY TRY 100 4.09174
USD USD 1 1.67337