Крими 11.05.2022 16:24 Снимка: ДНЕС+
Каплата е невинен за закана с убийство на шеф на мото клуб в Дупница
Васил Капланов - Каплата е признат за невинен по обвинение за закана за убийство, отправена към шефа на мотоклуба "Неразделни братя" в Дупница Димитър Недев.
Решението е на първа инстанция на състав на Районен съд – Дупница, под председателството на съдия Ели Скоклева, с двама съдебни заседатели. Те признаха подсъдимия Васил Капланов за невиновен в това, че на 31 август 2020 г. в курортен комплекс “Слънчев бряг“, община Несебър, в хотел, се е заканил на Димитър Недев от гр. Дупница с убийство, с думите: „Децата ти ще останат сираци“.
Присъдата може да се обжалва и протестира пред Окръжен съд - Кюстендил.
Поводът за заканата бил участие на Недев във фейсбук група "Къде е Янек", където се коментира изчезването на Янек Миланов на 31 юли 2020 г. Тогава, вечерта, той за последно е видян в колата на Каплата и оттогава следите му се губят.
Преди дни Недев отново се оплака, че Каплата го заплашил с пистолет, минавайки с колата си покрай него, жена му и детето. За този случай срещу Капланов бе повдигнато ново обвинение за закана с убийство, но районният съд не му определи мярка за неотклонение, защото не намери достатъчно доказателства Каплата да е извършил престъплението.
Тричленен състав на Окръжен съд – Кюстендил обаче днес взе мярка за неотклонение „Подписка“, по отношение на Капланов. Според обвинението, на 1 май пред мотоклуб „Неразделни братя“ в Дупница, Васил Капланов е отправил закана за убийство към Димитър Недев, като от автомобила си е насочил огнестрелно оръжие - пистолет към него и това заканване е могло да възбуди основателен страх за осъществяването му.
Окръжен съд счита, че разследването е в първоначален етап и събраните доказателствени средства са достатъчни за формиране на подозрение към съпричастност на обвиняемия към престъпното деяние. Не са налице другите две предпоставки за вземане на най- тежката мярка за неотклонение- реална опасност обвиняемият да се укрие или да извърши престъпление.
Определението, с което Окръжен съд – Кюстендил взе по отношение на обвиняемия Васил К. мярка за неотклонение „Подписка“ е окончателно и не подлежи на обжалване.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.09943 |
GBP
|
1 | 2.23626 |
RON
|
10 | 3.84197 |
TRY
|
100 | 3.90542 |
USD
|
1 | 1.66894 |
Последни новини
- 09:55 Руска ядрена ракета „Орешник“ е разположена в Беларус
- 09:47 ПП-ДБ внесе законопроект за 100% машинно гласуване
- 09:39 Боян Рашев: Газът в Европа отново е евтин. Защо тогава токът е толкова скъп?
- 09:35 Съветник на Путин приветства решението на ЕС да не се използват замразените активи на Русия
- 09:32 Инфлацията в еврозоната ще намалява в следващите 2 години
- 09:28 Орбан: Предотвратихме непосредствената опасност от война с Русия, използвайки руските активи
- 09:24 Хиляди фермери протестират в Брюксел срещу реформите на Европейската комисия
- 09:19 В ЕС се споразумяха: 90 млрд. евро заем на Украйна, без да се ползват руските активи