
Крими 03.10.2024 15:23 Снимка: ДНЕС+
Икономическа полиция се захваща с аферите в културните институции
Икономическа полиция е изискала от Министерството на културата документи, в които е описана структурата на самото министерство.
Чрез тях, както и чрез длъжностните характеристики, които също са сред изисканите документи, ще бъде проверено кой на кого е подчинен и всъщност кой на финала е одобрил разплащането на исканите от театрите средства. Това съобщава БНТ.
В същото време беше проведен разпит на директора на Смолянския театър Румен Бечев в Икономическа полиция Пловдив и късно снощи той е освободен. Днес по обед той отново е призован в Окръжна прокуратура, където ще стане ясно дали ще бъдат повдигнати обвинения и към ръководителя на Родопския театър.
Часове преди разпита на Бечев от Министерството на културата съобщиха, че проверка на ведомството е установила сериозни нарушения, които повтарят схемата, разкрита в Театрално-музикалния и филхармоничен център – Разград.
Подобно на аферата „Манукян“ и в Смолян има изтичане на големи суми пари към няколко фирми чрез фиктивни назначения и ползването на външни дружества за реклама. Сумата е идентична на тази, по която вече беше повдигнато обвинение на директора на Разградския културен институт. Актьори от трупата в Смолян, пожелали анонимност, коментираха пред БНТ, че в тяхната културна институция изтичането на средства може да надхвърли сумата в Разград, която според прокуратурата е в размер на 1,7 млн. лева.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09269 |
![]() |
1 | 2.26763 |
![]() |
10 | 3.86688 |
![]() |
100 | 4.17071 |
![]() |
1 | 1.66213 |
Последни новини
- 20:55 Хороскоп за неделя, 6 юли 2025 г.
- 19:33 Папа Лъв XIV предприе първи действия срещу сексуалните посегателства
- 19:24 Мъжът, който не остарява
- 19:11 Ситуацията с пожара на гръцкия остров Евия се е подобрила
- 18:59 Андреева пречупи американка, шампионката от 2022-ра аут от "Уимбълдън"
- 18:46 Колко близка е Скарлет Йохансон със своя брат близнак
- 18:34 Красивите цветя, които вече не трябва да садим в градината си
- 18:21 Пожар в района на летището в Бургас