Крими 30.07.2021 13:13 Снимка: ДНЕС+
Хванаха в крачка измамник, метнал баба с над 2 бона
Трима извършители на телефонни измами и техен помагач са задържани по време на спецакция във Велико Търново, Русе и Шумен.
При последвалото претърсване криминалистите иззели три мобилни телефона със СИМ карти, сумата от 80 лева и вещи, съотносими към престъпната им дейност. В рамките на акцията, минути след като възрастна жена предала 1 960 лв. на непознат, той бил задържан в лек автомобил на тир паркинг малко преди гр. Смядово. Установена е самоличността му - 66-годишен жител на с. Добри Войниково, изяснена била и ролята му на куриер в измамната схема.
Според данните до момента, жертви на престъплението се оказали две жени на 83 и 71 години от шуменско село. Те били подведени по добре познатата измамна схема - съдействие на полицията. След като успели да ги убедят по телефона, че са полицейски служители и че трябва да им съдействат за залавяне на измамници, непознатите им дали указания да оставят всички пари, с които разполагат, в плик на място, близо до имота на една от жените. Четиримата мъже са задържани за срок до 24 часа. По случая било образувано досъдебно производство.
Още по темата
![]() |
1 | 2.10078 |
![]() |
1 | 2.25925 |
![]() |
10 | 3.85112 |
![]() |
100 | 4.16705 |
![]() |
1 | 1.67408 |
Последни новини
- 09:59 71-годишна българка е намерена мъртва във водите на Егейско море
- 09:46 Общо 164 пожара са потушени в страната през изминалото денонощие
- 09:33 Яхтата на Роналдо предизвика хаос в гръцко пристанище – капитанът е арестуван
- 09:24 Двама души в неизвестност след наводнения в Каталуния
- 09:12 Краткотрайни ремонти на АМ „Струма“ между 58-ми и 78-ми км на 14 и 15 юли
- 09:01 Гранична полиция с нова информация за трафика по границите – проблеми на няколко пункта
- 08:51 Доклад разкри системните недостатъци на гръцките болници
- 08:38 До 37 градуса днес – идеален ден за море или планина