
Крими 28.09.2024 17:54 Снимка: ДНЕС+
ГДБОП ще следи за онлайн продажбата на райски газ
Институциите са мобилизирани заради пълната забрана за продажба на райски газ на физически лица. ГДБОП ще следи за сайтове, които го продават, а униформени ще влизат в увеселителни заведения.
Глобите, които се предвиждат при нарушения са солени – започват от 5000 и стигат до 40 000 лв. или дори затваряне на търговски обект.
Всичко ще се прилага, след като промените в Закона за здравето, които бяха приети от парламента през седмицата, бъдат обнародвани в Държавен вестник. Досега продажбата на райски газ беше забранена само за непълнолетни.
„Всички увеселителни заведения и места където виждахте, че се продава райски газ – там нашето присъствие ще е задължително. Ние ще бъдем безкомпромисни към всеки, който се опита да продава райски газ на нашите деца“, предупреди служебният вътрешен министър Атанас Илков.
„Работата на министерството е чрез Регионалните здравни инспекции (РЗИ) да осъществява контрола и да налага административните мерки“, уточни служебният здравен министър д-р Галя Кондева.
![]() |
1 | 2.09247 |
![]() |
1 | 2.26029 |
![]() |
10 | 3.85803 |
![]() |
100 | 4.03449 |
![]() |
1 | 1.66908 |
Последни новини
- 17:09 Отрязаха Русия за участие на Олимпиадата догодина
- 16:57 Митрополит Николай към Бойко Борисов: Вие сте нужен на светата ни църква и на народа
- 16:44 Над 20 кандидати допуснати до конкурса за директори на детски градини във Варна
- 16:31 Бременна ли е вдовицата на Чарли Кърк
- 16:19 Цеков: И Барбутов като Коцев остана в ареста. Обвинени са за корупция. ПП-ДБ не е над закона!
- 16:06 Николай Василев: Сметката на управляващите няма да излезе в края на годината
- 15:54 Израелската армия: Над 250 000 жители са напуснали град Газа
- 15:41 Защитник с 89 мача в Бундеслигата пристигна в ЦСКА 1948