Крими 14.08.2025 13:46 Снимка: ДНЕС+
Двама полицаи пострадаха в Банско при гонка с пиян чужденец
Двама полицейски служители са пострадали в Банско при проверка на автомобил, управляван от чуждестранен гражданин, съобщиха от Областната дирекция на МВР.
Случаят е от тази нощ. Двайсет минути след полунощ на ул. „Глазне“ в Банско, от полицейски служители на Районно управление – Банско е подаден сигнал със стоп палка за спиране и извършване на проверка към лек автомобил „Нисан Х Трейл“, управляван от 24-годишен чужд гражданин. Водачът на автомобила не се подчинил, продължил е движението си и е блъснал единия от полицейските служители, който е получил наранявания на левия крак и лявата ръка.
От органите на реда са предприети незабавни действия и автомобилът е спрян на същата улица, но при опит да бъде задържан водачът е оказал съпротива и е контузил в областта на ръката втория полицейски служител, съобщават още от ОД на МВР – Благоевград.
24-годишният мъж е задържан до 24 часа. Направена му е проба с техническо средство за употреба на алкохол, която е отчела наличие на 1,76 промила. По случая е образувано досъдебно производство за извършено престъпление, допълват от полицията в Благоевград.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 12:52 Делян Добрев ще се оттегли от парламента
- 12:41 Борисов с млади в ГЕРБ: Изваждането на България от "сивия списък" е заслуга на кабинета "Желязков"
- 12:31 Тулси Габард: Антъни Фаучи е финансирал опасни изследвания в Ухан и е прикривал произхода на COVID
- 12:18 КЗП започва масирани проверки за цените по Черноморието
- 12:07 Турска актриса, известна и в България издъхна ден след 35-ия си рожден ден
- 11:57 Министър Керязов: Има опасност Карлос Насар да не участва на олимпиадата
- 11:46 Русия: Финансирани от САЩ биолаборатории в Украйна са изследвали чума, антракс, Ебола
- 11:34 Без знанието на Борис III: Фердинанд I поискал от Хитлер да върне Южна Добруджа на България