Крими 30.10.2024 16:51 Снимка: ДНЕС+
Дрогирана шофьорка блъсна дете на пешеходна пътека
Момиче на 15 години е пострадало при пътнотранспортно произшествие, съобщиха от полицията в Перник.
Инцидентът е станал вчера около 16:15 ч., на ул. "Юрий Гагарин" в пернишкия квартал "Изток".
Лек автомобил, управляван от 60-годишна перничанка, е блъснал пресичащото на пешеходна пътека момиче.
След преглед в болница е установено, че то е с охлузни рани по главата и е освободено за домашно лечение.
Шофьорката, причинила инцидента, е тествана за алкохол и наркотични вещества. Тя е с отчетен положителен резултат за амфетамин.
Жената е дала кръвна проба за химичен анализ, а автомобилът ѝ е иззет.
Задържана е за до 24 ч. по Закона за МВР и срещу нея е образувано досъдебно производство.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 11:01 Вратарят-чудотворец: В Кюрасао трябва да започват работа по моя статуя!
- 10:53 Силни критики към шефа на ФИФА Джани Инфантино заради присъствието му на Мондиал 2026
- 10:46 Кремъл повтори: Русия очаква победа, никой не може да ни победи
- 10:38 След стрелбата на плаж „Кабакум“ край Варна: Разследването продължава
- 10:31 Кабо Верде продължава да пише своята приказка, този път спря наивните уругвайци
- 10:24 Сблъсъци с полицията и изгорени американски знамена след президентските избори в Колумбия
- 10:16 Египет записа първа победа на световно първенство
- 10:10 Техеран: Имаме споразумение за Ормузкия проток