Дирената от Холандия за убийство българка: Видях всичко, но не съм аз

Крими 14.06.2017 16:10

Трима мъже завързали със свински опашки 65-годишен холандец, измъчвали го заради дрога

"Бях там, видях всичко, но с пръст не съм докоснала човека. Бяха трима мъже, исках да съобщя на властите, но ме заплашиха. Съгласна съм да бъда доброволно предадена на холандските власти".

Това заяви преди минути в Бургаския окръжен съд 21-годишната Красимира Костова, за която има издадена европейска заповед за арест.

Както 24 часа съобщи ,момичето се издирва за убийство в Холандия, за което законът там предвижда доживотен затвор или 30 г. лишаване от свобода.

Престъплението е извършено на 20 март т.г., като става дума по-скоро за грабеж, придружен с убийство, стана ясно от съдебното заседание.

Според данни от европейската заповед за арест жертвата е 65-годишен мъж, който е бил вързан на стол в дома си със свински опашки, бит и задушен чрез поставяне на различни предмети в устата.

От дома му е изчезнало неуточнено към момента количество марихуана.

Дактилоскопна следа, открита в къщата на жертвата, е издала присъствието на 21-годишната Красимира там.

Тя е от Бургас, но е била арестувана в Несебър на 13 юни.

Няма данни за националността на тримата мъже, за които има данни, че са участвали в престъплението.

Всеки момент окръжният съд ще се произнесе оставя ли в ареста 21-годишната бургазлийка.

Срещу Красимира Костова има висящо дело за кражба. В момента тя работела като управител на магазин./24chasa.bg
CHF CHF 1 2.09314
GBP GBP 1 2.24705
RON RON 10 3.85484
TRY TRY 100 4.15759
USD USD 1 1.69116