Крими 07.09.2023 14:21 Снимка: ДНЕС+
Десет нелегални мигранти са заловени край Панагюрище
Десет нелегални мигранти, превозвани в лек автомобил, задържа полицията от Панагюрище при село Бъта. Това съобщи говорителят на областната дирекция на МВР в Пазарджик Мирослав Стоянов. Мигрантите са заловени тази сутрин след преследване на автомобила, който ги е превозвал. Предстои да се изясни каква е националността им, предава БТА.
При обход с полицейски патрул в участъка между село Попинци и Панагюрище униформените забелязват лек автомобил със затъмнени стъкла - "Ауди" със сръбска регистрация. Водачът на колата не спрял на светлинната и звукова сигнализация. Започнало преследване, като при панагюрското село Баня полицаите успели да го спрат. Тогава водачът на автомобила дава назад, блъска полицейската кола, слиза и започва да бяга към село Бъта. В автомобила са открити 10 нелегални мигранти.
Малко по-късно в село Бъта е арестуван водачът, който е сръбски гражданин. Той е задържан за 24 часа с полицейско постановление. За случая ще бъде уведомена прокуратурата.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 12:40 ЦИК прекрати правомощията на представител от ПП-ДБ в РИК Враца заради измама
- 12:35 Рубио опроверга Зеленски: САЩ не обвързват гаранциите за Украйна с предаването на Донбас
- 12:25 Спряха влаковете между Мирково и Столник заради паднало дърво
- 12:13 Украйна не е нашата война! Реакцията на Тръмп, след като Германия заяви, че Иран "не е нашата война"
- 12:02 Здравко Попов: САЩ предприеха военна авантюра. Русия продава петрол и печели, Китай увеличава мощта
- 11:59 СДС: Време е да събудим надеждата и да върнем достойнството на България
- 11:51 Бизнесът е недоволен: 100 млн. евро държавна помощ за всички сектори е крайно недостатъчна
- 11:40 Джей Ди Ванс обвинил Нетаняху, че е подвел Тръмп за войната с Иран