Чоков не може да е кмет, реши Административният съд

Крими 06.06.2017 08:28

Скандалният кмет на село Галиче Ценко Чоков не може да остане на поста си. Това реши на заседание вчера Административният съд във Враца, предаде "24 Часа".

Делото започна в края на май. Мотивите са, че повече от година кметът не е изпълнявал задълженията си.

Така съдът отмени решението на Общинската избирателна комисия, която се позова на правото на Чоков да ползва неплатен отпуск.

Припомняме, в началото на месец май Общинската избирателна комисия (ОИК) в Бяла Слатина реши с мнозинство Ценко Чоков да остане кмет на Галиче. Решението на ОИК в Бяла Слатина дойде, след като на 25 априлЦентралната избирателна комисия постанови мандатът на кмета на врачанското село да бъде прекратен предсрочно.

На 9 май, вторник, Районната прокуратура в Бяла Слатина внесе жалба в знак на протест срещу решението на ОИК в Бяла Слатина относно оставането на Ценко Чоков на поста кмет на село Галиче.

Според Районната прокуратура в Бяка Слатина решението на ОИК Бяла Слатина е незаконосъобразно и при вземането му са направени съществени грешки. /news.bg
CHF CHF 1 2.10033
GBP GBP 1 2.25716
RON RON 10 3.85385
TRY TRY 100 4.21711
USD USD 1 1.71504