Крими 21.04.2021 18:04 Снимка: ДНЕС+
Четирима са обирджиите на инкасо автомобила, задигнали са около 500 000 лева
Обирът е станал сутринта в обект на автомагистрала „Струма“
Четирима са били нападателите атакували тази сутрин инкасо автомобил, който превозвал парични средства от обект на автомагистрала „Струма“. Обирът е станал на бензиностанция от голяма верига.
Това стана ясно от брифинг на директор на полицията в Перник Димитър Попов и окръжната прокурорка на града Галина Антова.
Сигналът за обира е постъпил на телефон 112 в 10.06 часа.
Незабавно са извършени заградителни и оперативно-издирвателни мероприятия. Откраднати са около 500 000 лева, но точната сума не може да бъде определена към момента.

Единият от гардовете на обекта е бил ударен преди бандитите да задигнат оборота и да избягат в посока Дупница.
„Това е професионално извършено престъпление“, заяви старши комисар Димитър Попов.
Образувано е досъдебно производство за въоръжен грабеж в особено големи размери.
Това е вторият случай на обир на инкасо автомобил в Перник. През декември друг инкасо автомобил бе нападнат в града, тогава открадната сума бе в размер на 1 милион лева. Извършителите все още не са задържани./tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:14 Тръмп посреща генералния секретар на НАТО Марк Рюте
- 13:06 Потвърдено: Тръмп ще връчи титлата на световния шампион на 19 юли
- 12:58 Европа остава в плен на горещата вълна: Живакът на места ще премине 40°C
- 12:51 Често ходене до тоалетна: Как стресът влияе върху пикочо-половата система
- 12:44 Въвеждат таван на заплатите в част от държавните предприятия и контролни органи
- 12:37 Четири рекорда на Меси бяха официално вписани в книгата на "Гинес"
- 12:29 Делото срещу Кирил Петков и Божидар Божанов трябва да се гледа по същество, реши съдът
- 12:23 САЩ пусна Иран в Сиатъл два дни преди мача с Египет