
Крими 01.09.2020 12:19 Снимка: ДНЕС+
Безлов: Братя Галеви ги няма, но те продължиха да са темата на Дупница
Братя Галеви ги няма от 2012 г., но те продължиха да са темата на Дупница, коментира случая с изчезването на Янек Тихомир Безлов от Центъра за изследване на демокрацията. Той припомни пред БНТ, че преди 10-15 г. Дупница е имала неприятна слава.
„Стана ясно, че Янек е свързан с братя Галеви. През 2005-2006 г. Дупница стана тема в българските медии заради контрола на братя Галеви над града. Западни медии също проявиха интерес“, подчерта Тихомир Безлов.
По думите му много от нещата са се забравили и сега само се спекулира къде са братя Галеви. Няколко души от антуража им, обаче, продължават да движат бизнеса им, напомни Безлов.
„Вдигна се шум в Дупница. Очевидно става дума за брутален случай. Там се изсипа толкова полиция, колкото има в София“, допълни експертът по повод мащабната акция по издирването на Янек Миланов.
Според него характерна за случая е и липсата на местни медии в Дупница. Именно те са следили икономическата и криминална среда в района и от тях е започнала темата за братя Галеви преди години./БНТ
Още по темата
![]() |
1 | 2.07736 |
![]() |
1 | 2.291 |
![]() |
10 | 3.8881 |
![]() |
100 | 4.28061 |
![]() |
1 | 1.69851 |
Последни новини
- 21:02 Хороскоп за неделя, 22 юни 2025 г.
- 19:35 Директорът на Топлофикация Перник: Платили сме 60 000 000 лева към държавата за 5 години!
- 19:25 Ангела Меркел: Израел има право да се защитава в конфликта в Близкия изток
- 19:16 Криптопредприемач бил залят с бензин и транспортиран в багажник
- 19:07 В Рим аплодират Вежди Рашидов
- 18:56 Израелската армия е убила висш командир на иранските гвардейци на революцията
- 18:47 ISW: Путин използва "буферните зони" като претекст за разширяване на териториалните си претенции
- 18:37 Хакан Фидан: Израел тласка региона към катастрофа с атаките срещу Иран