Българи карали откраднатия джип на Бекъм, Македония му го връща

Крими 21.02.2007 14:24

Откраднатият луксозен джип на Дейвид Бекъм, който беше намерен в Македония, е бил управляван от двама български граждани, пише македонският вестник
"Вест". Криминално проявените нашенци докарали джипа до Дебър и го предали на македонски граждани.

Освен този на Бекъм от Испания е бил докаран и друг откраднат джип, използван в трафика на хора. Британските медии писаха, че струващият 130 000 долара джип БМВ Х5, който беше открит в Македония на 5 ноември, всъщност е откраднатият джип на
Дейвид Бекъм. Автомобилът бил откраднат в Мадрид. Ако Бекъм не изпрати писмо, с което да поиска Македония да му върне джипа, негов собственик ще стане или държавата, или автомобилът ще бъде продаден на търг.

От македонското МВР казват, че все още се работи по установяването на това дали джипът, който беше конфискуван при разбиване на канал за трафик на хора,
наистина е собственост на Бекъм. "Сега джипът е в съдебен склад. Ако собственикът иска да си го получи обратно, нека се обади, за да не отиде автомобилът на продажба и да не попадне в други ръце", казват от МВР.

Полицейски източници казаха, че ако Бекъм дойде да си вземе джипа, министърът на вътрешните работи Гордана Янкуловска била готова лично да му предаде ключовете. Янкуловска е фен на прочутия футболист. /БГНЕС

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355