Крими 18.02.2021 15:31 Снимка: ДНЕС+
Арестуваха зъболекаря, който измами пациенти за десетки хиляди левове
Ивайло Петров е бил задържан в Перник
Зъболекарят Ивайло Петров, когото пациенти обвиниха в серия от измами, е задържан в Перник, съобщават от прокуратурата.
Арестът идва след излъчване на репортаж по Нова телевизия, в който потърпевши заявиха, че са били излъгани за десетки хиляди левове по схемата, прилагана от медика в продължение на около две години.
34-годишният Петров е задържан за 72 часа с постановление на наблюдаващия прокурор в Районна прокуратура – Перник. Той е привлечен като обвиняем за извършено от него престъпление – „въвеждане в заблуждение с цел имотна облага”. Наложена му е забрана да напуска страната.
В хода на разследването е установено, че в периода от януари 2020 г. до 15 септември 2020 г., в клиника в миньорския град, мъжът извършил измами спрямо трима пациенти. Заблудил ги за поставянето на дентални импланти и метолокерамични коронки. Измамените били ощетени със 17 003 лева, посочват от държавното обвинение.
Предстои Районната прокуратура да внесе в съда искане за определяне на мярката за неотклонение „задържане под стража“ спрямо Петров.
Докторът завършва висшето си образование в София. Именно от столицата започват и първите му измами, за които сигнализират излъгани хора. Сред тях са не само пациенти, но и зъботехници. Схемата почти винаги е една и съща. Всичко започва с капаро, което обикновено се дава на ръка и без документи. В някои от случаите след плащането лекарят изчезвал, без да извърши манипулацията, твърдят потърпевши. В други обаче правил това, за което му е платено. Или поне така казвал на пациентите.
За последните две години докторът сменя 5 адреса в София и един в Перник.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:39 Хороскоп за вторник, 13 януари 2026 г.
- 19:33 Military Watch Magazine: С "Орешник" Русия вече може да удря в "сърцето" на САЩ
- 19:25 Цеко Минев: България ще домакинства на стартове от алпийските ски в следващите 6 години
- 19:18 ДВ: Китай ли е най-големият губещ от намесата на САЩ във Венецуела?
- 19:11 Шеф на полицията: Броят на убийствата в Лондон е паднал за пръв път от десетилетие насам
- 19:03 Европейски държави обсъждат засилване на военното си присъствие в Гренландия
- 18:58 Foreign policy: Русия се въоръжава усилено. И не само за войната в Украйна
- 18:50 Харалан Александров: Асен Василев ни предлага избори до дупка