Крими 24.07.2023 13:12 Снимка: ДНЕС+
Арест за секретарка на кметски наместник - присвоила близо 18 хиляди лева
Жената копирала и данните от чужда дебитна карта, за да залага онлайн
Задържана е 32-годишната секретарка на кметския наместник в созополското село Габър е задържана, съобщава Областната дирекция на МВР в Бургас. Жената е присвоила сумата от 17 800 лева, съхранявани в касата на кметството. При задържането, тя разказала, че е претърпяла пътен инцидент в участъка между селата Извор и Зидарово, при който се самозапалил ползваният от нея лек автомобил, в който изгорели множество служебни документи и голяма парична сума, съобщава БТА.
Проведени са множество процесуално-следствени действия - огледи, претърсване и изземване, разпити на свидетели и др. Установено е, че жената е присвоила 13 000 лева, които са били събрани от местните жители и предназначени за закупуване на дърва за огрев. Освен това е прибрала и 4700 лева - дарения от жителите на с. Габър за ремонт на местната църква. Парите са били съхранявани в метална каса в сградата на кметството.
Установено е още, че чрез копиране на данни от дебитната карта на кметския наместник секретарката системно е залагала в интернет сайт за хазарт, с което е нанесла имотна вреда в размер на 1000 лева.
По разкриването на престъпленията са работили служители от отдел "Криминална полиция" при ОД на МВР – Бургас, сектор "Лаборатория" - Бургас към Института по психология на МВР и Районно управление – Созопол.
32-годишната жена е разпитана в качеството на обвиняема, като е направила пълни самопризнания. Намерени и иззети са част от паричните суми - предмет на престъпленията. Работата по документиране на цялостната ѝ престъпна дейност продължава.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:53 Държавата не може да функционира без бюджет - удължен или нов, каза Искра Михайлова
- 15:44 Служители на „Пътна полиция“ в Шумен намериха и върнаха на 72-годишен мъж изгубени пари
- 15:36 Районен съд – Чепеларе осъди 16-годишен за блудство с чужда гражданка
- 15:28 Няма да удължават грипната епидемия в Пловдив и областта
- 15:25 "Подробни и продуктивни". Русия и Украйна се разбраха за обмяна на пленници
- 15:20 Лавров: Зеленски мисли само за собственото си оцеляване
- 15:11 Претърсиха 8 частни гинекологични кабинети и кабинети в здравни заведения в София
- 15:06 Ограничаването на изборните секции в чужбина пак разбуни духовете в парламента