Крими 24.06.2025 12:51 Снимка: ДНЕС+
Антикорупционната комисия влезе в Столична община, обискират заместник на Терзиев
Служители на Антикорупционната комисия са влезли тази сутрин в кабинета на заместник-кмета на София Никола Барбутов, който е с ресор "Европейски политики, международна дейност и туризъм", съобщи БНР.
Според информацията на общественото радио за случая е уведомена Софийската градска прокуратура.
Все още няма официална информация във връзка с какви процесуално-следствени действия е предприето претърсването, както и дали те имат нещо общо с действията от вчера на двама районни кмета и двама общински съветника от "Продължаваме промяната", които обявиха, че напускат партията заради "оказан върху тях натиск по определени обществени поръчки".
Същевременно стана ясно, че кметът на район "Люлин" е дал показания за натиск за корупция.
"Вчера след пресконференцията бях призован и дадох показания пред разследващите органи на Република България за корупционни практики и манипулиране на обществени поръчки. Бъдете сигурни, че всичко, което съм заявил, съм го чул и видял лично. Тук няма слухове или подозрения, а факти и едно огромно разочарование".
Това написа кметът на столичния район "Люлин" Георги Тодоров в профила си във фейсбук. "Докато бившите ми съпартийци декларираха изпразнените си от съдържание лозунги за честност и борба с корупцията, аз прекарах часове наред на едно бюро пред собствената си съвест. Благодаря за подкрепата на всички в този преломен за мен момент! Оценявам съпричастността и на всички честни, свободни и мислещи членове на "Продължаваме Промяната", които ми писаха и ме окуражиха!", пише още Тодоров.
CHF
|
1 | 2.09292 |
GBP
|
1 | 2.22557 |
RON
|
10 | 3.84393 |
TRY
|
100 | 3.9909 |
USD
|
1 | 1.69321 |
Последни новини
- 21:56 Хороскоп за сряда, 26 ноември 2025 г.
- 19:35 "Злосторница: Част 2" събра най-много зрители в българските кина през уикенда
- 19:26 Венеция изгони и глоби Грета Тунберг за оцветяване на Големия канал в зелено
- 19:19 Кметът на Русе Пенчо Милков награди полицаи за успехите им в национални състезания
- 19:11 Единствената сръбска рафинерия спря работа заради US санкциите
- 19:04 "Утроба под наем": Близо 300 жени - измамени с инвитро процедури в Гърция. И българки са в схемата
- 18:56 Германски съд: Протестиращи могат да поставят под въпрос правото на съществуване на Израел
- 18:48 Си направи най-значимото китайско обаждане до американски президент в историята