Адвокатите на Килърите искат прекратяване на достъпа на журналисти

Крими 30.11.2011 13:55

Адвокатите по делото срещу „Килърите" поискаха прекратяване на достъпа на журналисти на заседанията в съда, съобщава Радио Шумен.
Повод за искането е публикация в местен вестник, където е допусната техническа грешка и вместо името на Васил Костов - Кеца е посочен прякорът Туцо.

Още в началото на днешното заседание адвокатите на подсъдимите настояваха процесът да бъде прекратен. Мотивът беше неявяването на защитника на Петър Атмаджов. Магистратите обаче, счетоха, че това не е уважителна причина за спиране на делото.

Служебният защитник на Райчо Стойнев пък помоли да бъде освободен заради неотложен ангажимент. Стойнев упълномощи устно адвоката на Янко Попов - Туцо да го представлява, но останалите защитници заявиха, че това е нарушение, тъй като двамата обвиняеми имат коренно противоположни позиции и процесуални интереси.

След като съдът се произнесе по тези становища, трябва да започне разпитът на Дамян Дамянов и защитеният свидетел Симеон Симеонов.

Делото срещу „Килърите" започна на 27 юни. Пред съда като обвиняеми се изправят Петър Стоянов - Сумиста, Васил Костов - Кеца, Янко Попов - Туцо, Георги Вълев, Петър Атмаджов и Райчо Стойнев. Те отговарят пред закона за участие и ръководене на организирана престъпна група, умишлени убийства и палеж. /news.bg

CHF CHF 1 2.08001
GBP GBP 1 2.26238
RON RON 10 3.86642
TRY TRY 100 4.10427
USD USD 1 1.67868