3,4 г. за измамник, отмъкнал пет бона от баба

Крими 12.03.2015 10:22

Крадец ще лежи 3,4 г. в затвора, след като задигнал 5400 лв. от пенсионерка, реши пловдивският районен съд. Безработният Методи Стоянов набелязал жертвата си, докато се разхождал из града на тепетата. Представил се за син на нейна приятелка и инспектор от НОИ. Успял да заблуди Кина Кирилова, че може да я уреди с безвъзмездна помощ в размер, равен на спестяванията й, както с храни и лекарства. С такси закарал бабата до дома й в с. Малък чардак, където поискал да му покаже скътаните си пари и рецептурната книжка.

Възрастната жена извадила 10 000 лв. от бидонче за маслини и му ги дала. Стоянов преброил пачките и се престорил, че разговаря с "шефката" си по телефона да бъде отпусната помощ на Кирилова. След това помолил за чаша вода и докато домакинята била в кухнята, прибрал половината от сумата. Върнали се отново в Пловдив, където апашът пратил пенсионерката да купува бонбони за "началничката му от НОИ", а самият той избягал.

Бабата забелязала, че се отдалечава, и отишла в НОИ. Там се оказало, че нямат служител с имената на мошеника. Вкъщи Кирилова установила, че й липсват 5400 лв. /24chasa.bg

CHF CHF 1 2.07669
GBP GBP 1 2.26842
RON RON 10 3.86322
TRY TRY 100 4.09174
USD USD 1 1.67337