Крими 06.10.2023 11:57 Снимка: ДНЕС+
2 г. затвор за шофьор, хванат за втори път да кара дрогиран
Автомобилът, който шофирал Д.М., е бил с регистрационни табели, издадени за друга кола
По внесен обвинителен акт на Софийска районна прокуратура е осъден на затвор и глоба 40-годишен мъж, шофирал след употреба на наркотични вещества, като деянието е извършено повторно, съобщиха от прокуратурата.
На 10 септември миналата година, около 12 часа, обвиняемият Д.М. шофирал лек автомобил марка „Мерцедес” по бул. „Черни връх“ в София след употреба на амфетамин, метаамфетамин и морфин, установени чрез „съдебна химико-токсикологична експертиза”.
Автомобилът, който шофирал Д.М., е бил с регистрационни табели, издадени за друга кола.
По случая е образувано досъдебно производство, разпитани са свидетели и са направени експертизи.
Д.Б. е признал вината си пред състав на Софийски районен съд и му е наложено наказание от 2 години „лишаване от свобода“, което следва да се изтърпи при първоначален „строг“ режим.
Освен това той е лишен от право да управлява МПС за срок от 2 години и му е наложена глоба в размер на 500 лева.
Решението е след споразумение и е окончателно.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 10:52 Ким Чен-ун: Северна Корея ще използва статута си на ядрена държава
- 10:49 Безмилостният Холанд попари Сенегал и поведе Норвегия към 1/16-финалите
- 10:45 Тристранният съвет заседава днес, обсъждат социалното и здравното осигуряване
- 10:38 Великобритания се готви да посрещне Анди Бърнам като премиер на Обединеното кралство
- 10:32 Беларуската опозиция предаде на Киев доклад за подготовката на Лукашенко за война
- 10:24 Михаела Доцова открива пленарната сесия на Парламентарната асамблея на ПСЮИЕ в София
- 10:17 Новият състав на ЦИК встъпва в длъжност
- 10:13 Само 7% от българите виждат САЩ като съюзник, показва проучване