
Крими 04.12.2023 19:36 Снимка: ДНЕС+
12-годишен открадна 2600 лв. от кола във Велинград
Хлапак от велинградския квартал „Анезица" е бил задържан, след като откраднал сума от 2600 лв. от паркиран автомобил в курортния град. Това съобщи говорителят на пазарджишката Областна дирекция на МВР Мирослав Стоянов.
Вчера в Районното управление на полицията във Велинград бил получен сигнал от 74-годишна жителка на курорта. От автомобила на нейния съпруг неизвестен отмъкнал сумата от 2600 лева. Возилото било паркирано на улица във велинградския квартал „Чепино". Екип на полицейското управление извършил оглед и незабавно било предприето разследване.
С учудване органите на реда установили, че автор на посегателството е 12-годишен от велинградския квартал „Анезица". С момчето работят криминалисти и инспектор „Детска педагогическа стая". И друг тийнейджър е разкрит като извършител на грабеж в курортния град. В събота вечерта в РУ-Велинград бил получен сигнал от 73-годишен жител на курортния град.
Той информирал органите на реда, че неизвестен го е заплашил с коса за косене на трева. След това нападателят отмъкнал от жертвата си сумата от 20 лева и избягал. В резултат на предприетите действия „по горещи следи" служителите от РУ-Велинград установили, че автор на грабежа е 15-годишен тийнейджър от същия град.
В присъствието на криминалисти, разследващ полицай и инспектор „Детска педагогическа стая" тийнейджърът пълни самопризнания и предал вещи имащи отношение към извършеното престъпление. По случая се води бързо производство.
Още по темата
![]() |
1 | 2.0974 |
![]() |
1 | 2.30749 |
![]() |
10 | 3.82088 |
![]() |
100 | 4.4813 |
![]() |
1 | 1.73128 |
Последни новини
- 22:26 Хороскоп за петък, 9 май 2025 г.
- 20:37 Концепцията на МОН за задължителния час по ДОБРОДЕТЕЛИ И РЕЛИГИИ
- 20:35 ЕК: Твърденията за саботаж или чужда намеса при българския F-16 трябва да бъдат взети сериозно
- 20:33 Новият папа е американецът Робърт Превост, който е избрал името Лъв XIV
- 19:33 Бил Гейтс дарява 200 милиарда долара до 2045 г., обвинява Мъск, че вреди на бедните по света
- 19:25 Жителите на постройките в "Захарна фабрика" отново блокираха бул. "Сливница"
- 19:16 МВР работи по съвместни мерки срещу инцидентите с тротинетките за общините
- 19:07 Съдът пусна тримата биячи от Пловдив за по 2000 лв.