
Избрано 20.06.2024 15:49 Снимка: ДНЕС+
Русинова след решението на ВАС за организацията на Терзиев: На ход са СДВП и прокуратурата
От Фейсбук профила на пътния експерт Диана Русинова от Европейския център за транспортни политики
Няколко пъти започвам да пиша този пост и честно казано не зная точно как да определя безобразията и лъжите, които сътвориха Столична община с организацията на движението по бул. „Патриарх Евтимий“, бул. „Витоша“ и ул. „Проф. Ф. Нансен“.
Да, днес излезе най-после Решение №7678/2024 г. на ВАС по заведеното от ЕЦТП дело срещу СО за незаконосъобразната нова постоянна организация на движението по бул. „Патриарх Евтимий“, бул. „Витоша“ и ул. „Проф. Ф. Нансен“. Странно, но два месеца слушах как аз съм била „псевдо експерт“ и нищо не разбирам, пришиваха сдружението към няколко политически партии, защото на тези неграмотни и некомпетентни хора, които в момента управляват общината просто не им изнасяше да си признаят, че са нарушили закона. Обвиниха всички други за поразиите, които направиха, но дори и за миг не допуснаха, че те са неизправната страна, че те са нарушителите и за жалост псевдо експертите.
Наблюдавайки отстрани стигам до извода, че за тези хора (Продължаваме промяната, ДА България и Спаси София) не е никакъв проблем да нарушат закона и да си правят каквото си поискат.
Трудно ми беше да напиша коментар и да намеря подходящите думи, защото аз наистина съм силно отвратена от това, че млади хора, хора имащи претенциите да са нещо по-добро, най-безцеремонно и нагло нарушиха законите в България и то не веднъж. Трудно ми е да напиша коментар и защото да направиш незаконна организация на движението е прецедент в България. Никой друг не си е позволявал до толкова да си превиши правата. И не само това, за два месеца изговориха толкова много лъжи, за да намерят оправдание за собствената си грешка, че просто не зная как може такива хора да имат място в управлението.
Наглост, безочие, лъжи и чист популизъм, това са новите управляващи на най-голямата община – на столицата ни.
Не е случайно това, че има толкова много правила и съгласувателни процедури при въвеждането на организация на движението. Всичко това е направено, за да не може всеки, който иска да си регулира движението както му е удобно. Освен това при настъпване на пътен инцидент трябва да е ясно кой носи отговорност за поставените знаци, маркировки и други средства за сигнализиране. Правенето на организация на движението е много отговорен процес и не бива да се допуска да се прави от неподготвени аматьори, дошли от някъде и за малко. Така, както между впрочем се случи с нещото по бул. „П. Евтимий“, бул. „Витоша“ и ул. „Ф. Нансен“, млади и самонадеяни хора, които нищо не разбират, насила и напук на Софиянци, с парите ни си направиха каквото си бяха решили.
В заключение, нека ние да сме им виновни и нека ние сме тези, които не разбират нищо, в частност нека аз да съм псевдо експертът, но сега вече когато съдът потвърди, че е точно обратното, става интересно. На ход са СДВП и прокуратурата.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09628 |
![]() |
1 | 2.2729 |
![]() |
10 | 3.86215 |
![]() |
100 | 4.18394 |
![]() |
1 | 1.66383 |
Последни новини
- 13:59 ЕП на крачка да премахне „македонска идентичност и език” от доклада за Северна Македония
- 13:51 Бранчевски: Младите лекари не са тежест за държавата – те са нейният шанс за бъдеще
- 13:43 Още един депутат напусна групата на Доган и АПС
- 13:36 Жилищният пазар през 2025: София остава най-скъпият град, Русе и Варна – с най-бърз ръст на цените
- 13:29 Откриха замърсителя, който 50 години трови с уран на водата в Шивачево
- 13:21 Австралиец почина от рядък вирус, причинен от ухапване от прилеп
- 13:14 Звезда на Ливърпул загина в ужасяваща катастрофа
- 13:06 50 Cent: Диди победи федералните, той е лош човек. Как звезди коментираха присъдата на рапъра?