Нагъл тип като Иван Костов фабрикува нахални типчета

Избрано 16.05.2013 20:47

Може ли нагъл тип като Иван Костов да фабрикува нещо различно от нахални типчета като Радан Кънев? Емблеми-интелектуалци като Николай Михайлов напуснаха Иван Костов, за да се къпе той в славата си на партийно джудже край образцови посредственици като Радан Кънев. От месеци пишем, че партията на Костов няма да влезе в парламента. Костовистите не успяха даже при ниска избирателна активност в сравнение с 2009 г., когато „Синята коалиция” оцеля. Но Иван Костов я разби. Ходи на крака при Бойко Борисов. Само дето не пълзя в нозете му. Потупваше по рамото Цветан Цветанов. Сетне викна срещу двамата – първо срещу Цветанов, сетне и срещу Борисов. И какво стана? Иван Костов е повече от никой на българската политическа сцена. Дългата агония приключи с летален политически изход.

Но наглеци като Радан Кънев не мирясват. Лее Кънев словеса, че някакви митични 800 000 „десни избиратели” щели били да обединят „десницата”, защото били непредставени. Сякаш досега бяха малко непредставените десни избиратели. Или пък онези, които потърсиха друго политическо и властово представителство? Несретниците от ДСБ имат на разположение съмнителната утеха от катастрофата на СДС. Хората на Емил Кабаиванов получиха два пъти по-малко от ДСБ. И какво от това? Кабаиванов поне се усети да не се кандидатира. Бойко Борисов преуспя в заличаването на формалната „десница”. Иван Костов подаде оставка. Също като през 2001 г. в СДС. Но това е малко. На „десните” им е нужно той да се пръждоса от Сцената. Да хуква към Синеморец с книжките за любимия си Цинцинат, но да не се връща като него да спасява родината. Тя не го иска. Българите не го понасят. Излишен е. Окаяник и мизантроп. Да си взема Атанас Атанасов и да почват да редят трактатче за „Ролята на джуджетата в българската политика”.

Фабрикуването на безподобни посредственици като Радан Кънев е последният грях на Иван Костов към българската десница. Или грешим? Да не би пък Костов да ни изненада с някоя партийна школа, в която неговата партийна секретарка да чете лекции, вместо да лови махленски апаши? Ако е така, Костов може да си облекчи задачата с матрицата „Радан Кънев”. Едно се чудим. Как така към Меглена Кунева и Даниел Вълчев не избягаха всички що-годе ставащи за работа от ДСБ. Не че Прошко Прошков е върхът. Но Радан Кънев е – над него са само политически джуджета като Атанас Атанасов. Ако и при тези условия Кунева и Вълчев не приберат остатъчния електорат на ДСБ и СДС, значи наистина не стават за нищо. Иван Костов преуспя в едно – доунищожи СДС. Това не може да се отрече. Луканов го създаде, Костов го угроби. Но Луканов имаше усет за качествени кадри „отсреща”, а Костов само за „доброкачествени нищожества”, както реди Емил Чоран.

bgsniper.com

CHF CHF 1 2.09898
GBP GBP 1 2.23268
RON RON 10 3.8428
TRY TRY 100 3.90089
USD USD 1 1.66994