Избрано 31.03.2026 12:25 Снимка: ДНЕС+
Марков: Опълченецът Гюров да иде на фронта в защита на Украйна! Договорът му със Зеленски е нищожен
Служебното правителство на Сорос в България не може да сключва международни договори и да поема задължения за държавата в дългосрочен план.
Това следва от Конституцията и нейното пряко действие и от изрично Тълкувателно решение 20 на Конституционния съд от зората на демокрацията - 1992 г.
Това заяви конституционалистът и бивш депутат Георги Марков пред ПИК.
Марков продължава: Въпросното Тълкувателно конституционно решение е посветено изрично на правомощията на служебните правителства, които са такива "по служба", а не избрани от парламента. В случая с украинския договор служебният премиер дръзко и некомпетентно надхвърля правомощията на служебния кабинет. Затова сключеният от него договор е нищожен и не е породил правни последици за България.
Вън от изложеното, Гюров е назначен незаконно, защото безспорно е бил отстранен от длъжност по време на назначаването му от президента. Иванчо от улицата да попиташ може ли отстранен от длъжност подуправител на Банката да е в менюто за служебни премиери и да ни управлява, ще каже: "Смешно е, бате!".
Не само Гюров е нелегитимен, но и президентът Зеленски, който е с изтекъл мандат и Тръмп му е дал срок до май да проведе избори.
Затова договорът е нищожен и на това второ основание.
Гюров е от хубав възрожденски край. Говорил съм десетки пъти на митинги пред пълни площади и зали в Гоце Делчев през 1990-1992 г. като депутат от СДС по покана на приятеля ми депутат от ВНС Сашко Праматарски. За малко да стана почетен гражданин на Неврокоп след поредния митинг... Така че Гюров е в правото си да се чувства и възрожденец, и опълченец и като такъв да отиде на фронта в защита на клета Украйна. Войници не им стигат на Украйна, казва с право Марко Рубио, затова гледам ужасяващи кадри на насилствена мобилизация из цялата страна.
Президентът Радев заклейми служебното правителство, а забрави, че нарече назначаването на Гюрчо ОПТИМАЛНО! Интересно, какво е очаквал от партизаните на Сорос...
Ситуацията в България е комична. Завладените медии от Сорос реват ,че държавата е завладяна, а тя е завладяна пак от Сороc - справка служебния кабинет на Гюров.
Гюрчо, който няма представа от политика, е рекъл, ще вървим ръка за ръка с Украйна в НАТО и ЕС към нашето общо бъдеще. А то Украйна никога няма да влезе в ЕС и НАТО. Нашата свобода зависела от победата на Украйна във войната!
Само Гюрчо не е разбрал, че Украйна няма карти да спечели войната, а това Тръмп го каза многократно.
Странно е, че президентът Илияна Йотова мълчи за Гюрчовите изцепки и не иска да го уволни.
Прочее, Митко Главчев като служебен премиер отказа да наруши решението на КС и не подписа военно-политическия договор с Украйна. Затова не го назначиха за служебен премиер, въпреки че при него влязохме в Шенген.
Винаги съм твърдял, че няма да минем без военен сблъсък с руснаците. След като Тръмп се оттегли от войната в Украйна, написах, че вместо американския посланик, ще ни командва английският. Англичаните търсят балъци да запалят искрата на войната и мисля, че ги намериха в България.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 14:12 БАБХ откри 2,4 тона месо с изтекъл срок на годност в Плевен
- 14:04 Стоичков през сълзи за Боби Михайлов: Къде се забърза, Боби? Защо толкова рано?
- 13:56 The Economist: Иран с 2 пъти повече приходи от петрол, отколкото преди конфликта
- 13:48 ЕК с призив за ограничаване потреблението на петрол и природен газ в Съюза
- 13:43 Проф. Павлова: 2,5 млн. българи с хронични заболявания – тревожни данни
- 13:40 Хиляди военни от американската армия пристигат в Близкия изток
- 13:32 Цените на бензина в САЩ достигнаха 4 долара за галон за първи път от 2022 г насам
- 13:23 Днес православието почита Св Ипатий Гангърски, изцелявал недъзи