Избрано 21.09.2022 09:08 Снимка: ДНЕС+
Глиги от ДБ през 2017: Децата не са хора и нямат права, но маймуните са
След като в дебат Иван Калчев- Глиги заяви, че няма проблем да се продават деца за органи, трябва да има евтаназия за уроди, днес във Фейсбук пространството се завъртяха негови разсъждения от 2017 година. Според тях децата не са хора, но маймуните са.
По всички личи, че кандидат–депутатът от „Демократична България” има доста интересно виждане за човешкото съществуване и правата на децата.
„Като родител мога да заявя смело: детето няма почти нищо от естествените права, което приемаме за даденост у възрастния. Ние, родителите, му ги даваме едно по едно с порастването, и към момента на пълнолетие то вече има всички или почти всички от тях; но към момента на раждането няма абсолютно никакви естествени права, и от това може да се направи единственият извод, че тогава няма и фундаменталното право на себепритежание, следователно е собственост, а не човек.
От това следва нещо фундаментално - животът на детето ти принадлежи дори и доста след раждането”, гласят проникновените мисли на Иван Калчев.







Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:06 Каменов: Не допускам да има умисъл на нотариуса по сделките в "Баба Алино"
- 14:59 Над 42 000 мълнии са паднали над страната през последното денонощие
- 14:51 Дженифър Гарнър: Разводът с Бен Афлек спря кариерата ми
- 14:47 ЕК остро към София: Ограничете публичните разходи, свийте администрацията, край на плоския данък!
- 14:44 Икономически растеж: БВП за първото тримесечие е 3,1%
- 14:40 Украински e дронът, взривил се край пристанището в Констанца
- 14:35 Стоян Мавродиев е хванат по самолетната резервация Дубай-Белград
- 14:30 Румен Радев: Изплуваха неплатени фактури за над 2,2 млрд. евро - това е скрит дефицит!