Избрано 26.06.2021 22:31 Снимка: ДНЕС+
Доц. Медиха Хамза: През втората година от майчинството да се получава 80% от възнаграждението
„Децата са нашето бъдеще. В народопсихологията ни е заложено да сме родители и отговорни към децата ни. Затова и СДС ще работи за каузата през втората година от майчинството паричното обезщетение да се определя в размер на 80% от брутното трудово възнаграждение през последните 24 месеца. Длъжни сме да запазим размера на вноските за пенсия и здраве, както и ще настояваме за отмяна на задължението първите 3 дни от болничните да се плащат от работодателя.“ Това коментира за медията ни кандидатът за народен представител от СДС-Варна в коалицията ГЕРБ-СДС доц. д-р инж. Медиха Хамза.
Като дясна партия, СДС поставя в програмата си високи и амбициозни цели. Доц. Хамза допълни, че реформите винаги носят негативи на политически отговорните, но няма как да съществуват добрите практики без реформи.
"Така е и сега: всичко, което ще отстояваме, е разписано в нашата програма и е реално изпълнимо. Нещо повече – полезно е за хората и за бизнеса. Основната цел на синята партия е повишаването на доходите на българските граждани, подобряване на икономическата среда."
Акценти в мерките, които предлага СДС в програмата си, са намаляване на данък дивидент от 5% на 2% и на корпоративния данък печалба от 15% на 12%; увеличаване на прага за регистрация по ДДС от 50хил. лв. на 100хил. лв., както и да се запази възможността за доброволна регистрация под прага.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10417 |
GBP
|
1 | 2.2238 |
RON
|
10 | 3.84544 |
TRY
|
100 | 4.04418 |
USD
|
1 | 1.70205 |
Последни новини
- 20:37 Хороскоп за сряда, 5 ноември 2025 г.
- 19:33 Битка с глупостта: Инфлуенсърите в Китай вече ще доказват професионална квалификация
- 19:25 Натали Трифонова отпразнува погачата на сина си
- 19:17 Седемкратният шампион Джокович все пак ще играе на АТР финалите
- 19:10 София и Скопие подписват ключов документ за строежа на жп тунела от Коридор №8
- 19:02 Безкрайна борба на центъра и крайнодясното. Европа навлиза в епоха на повтарящи се цикли
- 18:56 Гуверньорът на БНБ: Или промени в бюджета, или алтернативата е по-високи данъци и по-висок дълг!
- 18:53 Най-страшните места в Европа, в които има хелоуински дух