Избрано 23.11.2025 13:23 Снимка: ДНЕС+
Деница Сачева към нападащите Рая Назарян за английския й: Това не е критика, а омраза
С пост в защита на Рая Назарян и английския й излезе Деница Сачева. Депутатката от ГЕРБ посочи, че това са предразсъдъци и чиста омраза, а не критика.
Ето и целият пост на Сачева в защита на шефката на НС:
Не е въпросът в английския. Въпросът е в предразсъдъците. Те са тези, които вдигат този шум до небесата.
Когато една жена в политиката говори, винаги ще се намери някой, който да я прекъсне не по същество, а по формата. Не за идеите ѝ. Не за работата ѝ. А за акцента, за езика, за външния вид, за това дали е „достатъчно" добра според нечии самозвани критерии.
Рая Назарян е човек, който работи усърдно, носи отговорност и поема рискове – за разлика от онези, които единствено пишат злобни коментари от безопасното разстояние на клавиатурата.
Това не е критика. Това е омраза, маскирана като култура.
И най-тъжното е, че често идва от хора, които претендират за възпитание, класа, морал и „елит". Но когато човек с претенции за елит започне да практикува cancel culture (култура на отхвърляне), всъщност показва единствено собствената си несигурност и липса на стойност.
Жените в политиката отдавна плащат по-висока цена за всеки жест и за всяка дума.
So be it. This too shall pass. (Така да бъде. И това ще мине.)
Председателят на 51-вото Народно събрание Рая Назарян участва във форум на тема демокрация, организиран от Европейския парламент в Брюксел.
В рамките на формата тя направи обръщение към евродепутатите и европейските председатели на парламенти на английски.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 00:07 Хороскоп за четвъртък, 7 май 2026 г.
- 19:38 Стефка Костадинова даде пълномощно на Весела Лечева
- 19:28 От романтика до драма: Бурният любовен живот на Джим Кери
- 19:18 Щели да бъда остри с правителството, заявиха Мирчев и Божанов
- 19:09 Полша преговаря за по-голямо военно присъствие на САЩ на нейна територия
- 18:58 Проф. Росен Стоянов: Пазят Радев от неудобните въпроси и от светлините на прожекторите
- 18:48 350 служители на жандармерията ще помагат за сигурността на Джиро д'Италия:
- 18:38 Йотова: С Радев работихме в екип и ще продължим и за напред. Той е човек, който си държи на думата