
Избрано 11.05.2024 16:06 Снимка: ДНЕС+
Честен и почтен човек: СДС-Варна със силна кандидатура на доц. д-р Медиха Хамза
Постиженията ѝ са плод на вложения труд, борбения ѝ характер и непримиримостта ѝ спрямо неправдите.
Председателят на СДС-Варна доц. д-р инж. Медиха Хамза е кандидатът на сините за народен представител в листата на ГЕРБ-СДС. Депутатът в 49-ото Народно събрание е с амбиция да затвърди постигнатото и да продължи работата си по приоритетите на хората с дясно консервативно мислене.
Доц. д-р Медиха Хамза е честен, почтен човек. Отдадена е на работата в полза на Варна. Не отстъпва от позицията си, когато трябва да защити интересите на жителите на Варненския регион.
Трудът е в основата на успехите, които е постигнала в кариерата си на учен. През 2006 г. придобива научна степен „доктор“, а след кратък период от време става доцент по Електрически мрежи и системи. Доц. д-р инж. Медиха Хамза преподава в два университета – първо в Технически университет-Варна, после – в Медицински университет-Варна. Един мандат е заместник-декан по учебна работа в Електротехническия факултет на ТУ-Варна.
Постиженията ѝ са плод на вложения труд, борбения ѝ характер и непримиримостта ѝ спрямо неправдите.
В работата си като народен представител от СДС в 49-ото Народно събрание тя е автор на промените в Закона за висшето образование, касаещи трудовите възнаграждения на академичния състав в страната. С предложените от нея законови норми младите специалисти във висшето образование ще получават достойни доходи – 1400 лв. стипендия за докторанти и 2516 лв. заплата за асистенти. Ангажиментът на доц. Хамза към хората с увреждания намери решение с предложените от нея промени в Закона за устройството на Черноморското крайбрежие и тези наши сънародници вече ще имат пълноценен достъп до плажовете и морето.
Доц. д-р инж. Медиха Хамза вярва, че българите, като граждани на Европейския съюз, заслужават европейски доходи и качество на живот.
Залага на традиционните за българина ценности - семейство, род, отечество, роден край! Отстоява ги с отговорност, честност и професионализъм.
Гласът за доц. д-р инж. Медиха Хамза е глас за честен и почтен политик, доказал се учен и трудолюбив общественик, чиято кауза са лоялността към Варна и хората от родния ѝ край!
СДС-Варна застава зад своя председател и призовава варненци да подкрепят доц. д-р инж. Медиха Хамза!
КУПУВАНЕТО И ПРОДАВАНЕТО НА ГЛАСОВЕ Е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ
Още по темата
-
Плажовете по Черно море стават достъпни за хора с увреждания
Промените в Закона за устройството на Черноморското крайбрежие бяха предложени от депутата в 49-ото Народно събрание от СДС доц. д-р Медиха Хамза, която заедно с колеги-вносители от ГЕРБ-СДС защити предложенията и те бяха гласувани от парламента.
преди 11 месеца
-
-
![]() |
1 | 2.09606 |
![]() |
1 | 2.25326 |
![]() |
10 | 3.85841 |
![]() |
100 | 4.00704 |
![]() |
1 | 1.65496 |
Последни новини
- 21:16 Хороскоп за петък, 19 септември 2025 г.
- 21:12 Приятел на Чарли Кърк с потресаващ разказ: Правихме му сърдечен масаж, но той вече беше с Исус
- 21:08 Съдът остави в ареста Никола Барбутов и пусна срещу 10 000 лв. гаранция бизнесмена Петър Рафаилов
- 19:33 The Wall Street Journal: Тръмп е недоволен от Нетаняху, но се въздържа от сурови мерки срещу Израел
- 19:25 US съдия нареди пропалестинският активист Махмуд Халил да бъде депортиран в Алжир или Сирия
- 19:18 Парламентът гласува „Български пощи“ да работят и да бъдат реформирани по план, представен и на ЕК
- 19:11 Специалните сили на Украйна удариха нефтопреработвателен завод във Волгоград
- 19:03 Писателят Христо Стоянов: ППДБ започнаха да убиват и полицаи