ЕС и Свят 27.03.2021 18:22 Снимка: ДНЕС+
Жена с COVID, карантинирана на японско летище, почина внезапно
Жена, заразена с коронавируса, е починала по време на карантина на японското летище "Нарита". Това съобщи днес министерството на здравеопазването, труда и социалните грижи на Япония, предаде ТАСС.
Отбелязва се, че това е първият подобен случай в страната.
Жената на възраст над 50 години се завърнала от Египет на 16 март. След пристигането си тя дала положителна проба за коронавирус и била карантинирана за две седмици на летището, където са оборудвани специални зони за тази цел. Жената не проявила никакви симптоми, но днес починала внезапно, обясни БТА.
По последни данни, цитирани от ТАСС, общият брой на инфекциите в Япония вече надхвърля 467 000, а смъртните случаи са 9048./БТА
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 18:17 Древен град на маите е открит непокътнат в джунглата на Мексико (видео)
- 18:09 Европа плаща с дъщерите си за експеримента на мултикултурализма и „разнообразието“
- 18:02 ЕС е готов да предостави помощ на Венецуела след земетресенията
- 17:55 Туск към поляците и украинците: Нужно е зачитане на историческата "истина и взаимно уважение"
- 17:47 ОбС Варна намали с 50% средства за проектиране на детски площадки заради съмнения за завишени цени
- 17:42 Николай Василев:Този бюджет си е свинщина
- 17:39 Иззеха 240 кг говежда лой без документи на ГКПП "Капитан Андреево"
- 17:35 Фискалният съвет за Бюджет 2026: Против сме държавните служители да се компенсират за осигуровките