
ЕС и Свят 05.12.2020 10:06 Снимка: ДНЕС+
Зариф "скочи" на Германия, обвини властите в здравен апартейд
"Ето какво трябва да направят германският външен министър Хайко Маас и E3, преди да говорят какво трябва да направи Иран. Спрете Covid апартейда, следвайте задълженията си съгласно Резолюция 2231 и спрете да нарушавате ядреното споразумение.
Сложете край на вашето злонамерено поведение в нашия регион, като например чрез продажби на оръжие за Персийския залив за 100 милиарда долара за терор.
Това написа иранският външен министър Мохамед Джавад Зариф в профила си в Twitter в петък.
Припомняме, че Маас по-рано заяви, че позицията на Германия е, че Съвместният всеобхватен план за действие (JCPOA), известен като иранската ядрена сделка, трябва да бъде заменен с нов, по-широк.
Зариф увери, че Иран "автоматично" ще се върне към изпълнение на ядрените си ангажименти, ако Байдън отмени наложените през последните две години санкции.
Зариф подчерта предния ден, че Техеран е готов да се върне към "пълно спазване" на JCPOA, стига САЩ и ЕС да правят същото.
Зариф обаче направи забележките и в отговор на съобщение на турската медия "TRT World", в което се цитира израелска медия, която пише, че Германия е обещала да признае ционисткия режим като европейска държава в опит да включи Израел, но да изключи Палестина от споразумението за ваксинация на ЕС срещу коронавирус се прави с големи фармацевтични компании./news.bg
Още по темата
![]() |
1 | 2.08979 |
![]() |
1 | 2.29315 |
![]() |
10 | 3.84885 |
![]() |
100 | 4.18971 |
![]() |
1 | 1.67108 |
Последни новини
- 20:23 Хороскоп за неделя, 29 юни 2025 г.
- 19:31 Терзиев заплаши с оставка, „ако корупцията стане системен проблем“
- 19:19 При положително решение на 8 юли - България също ще започне да печата евробанкноти
- 19:06 Не изписвайте отгоре на етикета цената в евро, а отдолу - тази в лева
- 18:54 Затвориха хоспис край Русе и изведоха пациентите
- 18:41 Българка е била открита мъртва на плаж във Великобритания
- 18:29 Пътниците от самолета, който се приземи аварийно в Пирин, са изведени
- 18:16 Моторист загина на пътя за Велинград, след като изгуби управлението