ЕС и Свят 23.01.2025 11:35 Снимка: ДНЕС+
Започнаха масовите арести на нелегални имигранти в САЩ
Управлението на Тръмп стартира масови арести на нелегални имигранти, което по план трябва да предшества историческа по размерите си депортация от САЩ.
Само между полунощ на 21 януари и 9 часа сутринта на 22 януари, период от 33 часа, имиграционните и митническите служби (ICE) е арестувала над 460 чужденци, които имат криминални истории за сексуално насилие, грабеж, кражби с взлом, нападение при утежняващи обстоятелства, престъпления с наркотици и оръжие, съпротива при арест и домашно насилие.
Агентите са арестували граждани на редица държави, сред които Афганистан, Ангола, Боливия, Бразилия, Гватемала, Доминиканската република, Еквадор, Колумбия, Мексико, Никарагуа, Сенегал, Хондурас, Салвадор и Венецуела.
Семейства на мигранти пристигат във временния приют, който Масачузетс създаде в Центъра за отдих „Мелнеа А Кас“ в Бостън, четвъртък, 1 февруари 2023 г.
Арести са извършени на цялата територия на САЩ, включително в Илинойс, Юта, Калифорния, Минесота, Ню Йорк, Флорида и Мериленд.
Междувременно ICE издаде стотици искания да бъде уведомена, когато задържан от нея гражданин бъде освободен от ареста.
Сред задържаните са - мексиканският гражданин Хесус Перес, арестуван в Солт Лейк Сити, обвинен в сексуално насилие над дете; гражданинът на Хондурас Франклин Осорто-Крус, осъден за шофиране в нетрезво състояние и арестуван в Ню Йорк; гражданинът на Мексико Хесус Балтазар Мендоса, осъден за нападение над дете от втора степен и арестуван в Сейнт Пол; колумбийският гражданин Андрес Орхуела Пара, който е бил арестуван за изнасилване в Сан Франциско.
Много страни в Южна и Централна Америка вече се оплакаха, че евентуално масово връщане на мигранти ще бъде тежък удар за тях. Депортацията на нелегални от САЩ може да засегне няколко хиляди поляци, заяви зам.-министърът на външните работи на Полша Владислав Бартошевский.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 16:30 Фицо: Литва и Латвия ни забраниха да прелетим над техните територии към Москва
- 16:20 България сред най-бедните в ЕС и през 2030 г., показват прогнози на МВФ
- 16:09 Силно земетресение разтърси Крит
- 15:57 Мицкоски следи нашия вот и е разочарован от македонските българи
- 15:46 Васил Терзиев гласува с отвертка и флашка – за силна България в силна Европа
- 15:34 Цените на основни храни и зеленчуци отново растат
- 15:24 ГЕРБ-Сливен подаде жалба, че шефът на 175 СИК в с. Тополчане настоява да се гласува само с машини
- 15:18 "Алфа Рисърч": Скок на активността от 14,9% в 12:00 ч. до 26,9% в 14:00 ч.