Започна срещата на финансовите министри на Г8
ЕС и Свят 10.06.2006 10:57
В Санкт Петербург тази сутрин се откри срещата на финансовите министри на страните от Голямата осморка, в която влизат САЩ, Великобритания, Германия, Франция, Италия, Канада, Япония и Русия. Главните въпроси, които се обсъждат на нея, са състоянието на световната икономика и на петролните пазари, енергийната сигурност, достъпът на най-бедните страни до енергийната инфраструктура, борбата с инфекциозните заболявания и финансирането на тероризма, а също образованието по отношение на повишаването на финансовата грамотност. Освен финансовите министри на срещата присъстват генералният директор на Международния валутен фонд Родриго Рато, президентът на Световната банка Пол Уолфовиц, министърът на финансите на Австрия като страна, председателстваща Евросъюза, а също европейският комисар по финансовите въпроси Хоакин Алмуния. В заседанията ще участват и представители на страни, които не влизат в Г8 - Китай, Индия, Бразилия, Австралия, Южна Корея и Нигерия. /РИА "Новости"-БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:40 Правителството, синдикатите и бизнесът не се разбраха за осигуровките на държавните служители
- 15:34 Едва 15,8% от българите живеят в прекалено големи жилища
- 15:30 Министър Шишков: "Онова" правителство е искало да открадне 1 милиард лева от пътища
- 15:25 Демерджиев: Показанията на Невзоров разкриват как длъжностни лица са си затваряли очите
- 15:16 Комплекс за социални услуги „Владиславово“ към Фондация „Владиславово“
- 15:13 Консулството ни в Гърция предупреждава: Шофирайте внимателно, ще ви отнемат книжката
- 15:06 Две деца намериха и върнаха портфейл с голяма сума пари на болна жена
- 14:58 Трафикът през Ормузкия проток се възстановява