ЕС и Свят 20.12.2021 08:33 Снимка: ДНЕС+
Загубата на апетит е сред симптомите на Омикрон
Загубата на апетит е един от симптомите за вероятно инфектиране с варианта Омикрон на коронавируса, съобщава Daily Express.
Експерти от медицинската компания ZOE и от Кралския колеж в Лондон посочват, че при Омикрон се наблюдават класическите симптоми на коронавируса като температура, кашлица и загуба на обоняние при 50% от заразените.
Сред по-разпространените прояви на инфекцията според учените са главоболие, хрема, лесна уморяемост, болка в гърлото, както и кихане - досега то не беше сред типичните признаци. Към тях се добавя и некласическият симптом загуба на апетит.
Експерти от Южна Африка, където за първи път беше установен вариантът Омикрон, съветват да се следи за признаци като възпалено гърло, суха кашлица, силно усещане на умора, леки болки в мускулите, нощно изпотяване - те може да са сигнал за инфектиране с този вариант на вируса./news.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:06 Потвърдено: Тръмп ще връчи титлата на световния шампион на 19 юли
- 12:58 Европа остава в плен на горещата вълна: Живакът на места ще премине 40°C
- 12:51 Често ходене до тоалетна: Как стресът влияе върху пикочо-половата система
- 12:44 Въвеждат таван на заплатите в част от държавните предприятия и контролни органи
- 12:37 Четири рекорда на Меси бяха официално вписани в книгата на "Гинес"
- 12:29 Делото срещу Кирил Петков и Божидар Божанов трябва да се гледа по същество, реши съдът
- 12:23 САЩ пусна Иран в Сиатъл два дни преди мача с Египет
- 12:16 Американските самолети напускат летището до седмица