ЕС и Свят 14.02.2024 11:32 Снимка: ДНЕС+
Вучич: Време е за създаването на голямо Движение за народа и държавата
Президентът на Сърбия Александър Вучич оцени снощи, че е дошло времето да бъде създадено "голямо Движение за народа и държавата", чието сформиране той обяви няколко пъти миналата година, съобщи сръбската новинарска агенция Бета, цитиран от БТА.
„Време е за основаване на голямо Движение за народа и държавата, което ще има силата да ускори икономическия растеж на Сърбия и да защити нашите национални и държавни интереси“, написа снощи в профила си в Инстаграм Вучич. Текстът е изобразен върху снимка на сръбския трибагреник.
Сръбският президент обяви създаването на такова движение няколко пъти през 2023 г., но то бе отлагано, въпреки че Вучич подаде оставка от председателския пост на управляващата Сръбска прогресивна партия през май.
Както по-рано бе обяснил Вучич, движението би трябвало да обединява няколко партии и да включва Сръбската прогресивна партия, Социалистическата партия на Сърбия, както и движения, асоциации и известни личности.
Първоначално идеята беше движението да бъде основано на Видовден миналата година (28 юни). Новото съобщение на Вучич идва в навечерието на Сретение Господне –15 февруари (по Юлиански календар), когато Сърбия чества националния си празник Деня на държавността, отбелязва Бета.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 08:53 Порой и запушени шахти превърнаха улиците на Лом в реки (видео)
- 08:46 "Еърбъс" с близо 200 туристи кацна аварийно в Горна Оряховица заради буря (видео)
- 08:38 България и САЩ обсъдиха финалните стъпки за включването ни в програмата за безвизово пътуване
- 08:34 Еньовден - най-силният ден в годината, с най-лечебната мощ на природата
- 08:31 Путин: Западът лъже за руската заплаха и открито говори за война с Русия
- 23:53 Хороскоп за сряда, 24 юни 2026 г.
- 19:34 Норвежките фенове превзеха „Таймс Скуеър“ в Ню Йорк с грандиозно „викингско гребане“ (ВИДЕО)
- 19:27 Австралийски глашатай постави световен рекорд за най-силен вик - 122,4 децибела (видео)