Втора среща Тръмп - Путин на Г-20

ЕС и Свят 19.07.2017 07:59

Президентите на САЩ и Русия Доналд Тръмп и Владимир Путин са имали втора среща в кулоарите на форума на Г-20 в Хамбург, съобщи Си Ен Ен.

За нея не е било съобщено, разкрива телевизята.

Тя се позовава на източник от Белия дом.

Путин и Тръмп проведоха на 7 юли първата си среща, която продължи повече от два часа. На нея бяха обсъдени въпроси от двустранен интерес.

В изявление Белият дом нарече втория разговор "кратък" и добави, че Тръмп говори с Путин чрез руския преводач.

Белият дом се опита да понижи значението на дискусията.

"Това не е съвсем нормално, тя е част от задълженията на президента, за да взаимодейства със световните лидери", се казва в изявлението на Белия дом. /news.bg
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355