ЕС и Свят 21.05.2024 09:37 Снимка: ДНЕС+
Властите в Милано обявиха червен код заради проливни дъждове
Червен код е обявен в италианския град Милано заради проливни дъждове, които могат да доведат до преливането на местните реки.
Валежите са толкова силни, че могат да причинят наводнения и реките Севезо, Ламбро и Олона да прелеят. Това е прогнозата за следващите 24 часа, което накара властите да обявят червен код в град Милано.
Експертите предупредиха за силни бури. Общината свика местен кризисен щаб за планиране на оперативните дейности и разполагане на екипи по цялата територия на града. От управата на област Ломбардия препоръчаха на гражданите да избягват ненужни пътувания и да вземат всички необходими предпазни мерки, за да гарантират максималната си безопасност.
Не са изключени количества между 60 и 100 литра дъжд на квадратен метър в рамките на 24 часа, както във високите, така и в равнинните райони на съседните на Ломбардия области Пиемонт и Лигурия.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 09:00 Италия разследва петима българи, участвали в схема за внос на опасни отпадъци у нас
- 08:59 Проф. д-р Димитър Райков: Това е ден на признателност и уважение към труда на медиците
- 08:53 Дечев се хвали: Случаят с книжката на Божанков е доказателство, че МВР не е на “наши” и “ваши”
- 08:45 Борисов в Добрич: Всеки, който казва, че ще има добив на шистов газ в Добруджа, е лъжец (ВИДЕО)
- 08:38 ЕС ще счита за "незаконни" атаките на САЩ срещу ирански електроцентрали
- 08:31 Гюров се появи в Якоруда с хеликоптер, никой не го посрещна (ВИДЕО)
- 22:04 Хороскоп за вторник, 7 април 2026 г.
- 19:36 Задържан по време на протестите в Иран бе екзекутиран