Украйна също иска да ползва заеми от ЕС

ЕС и Свят 19.03.2009 15:20

Украинският вицепремиер Хрихори Немиря призова днес Евросъюза да прояви "инициативност", като предвиди за Украйна и други страни по външните му граници възможността да отпуска спешни заеми в условията на криза, предаде АФП.

Той отправи този апел на конференция в Брюксел. Подчертавайки, че "30% от банковата система на Украйна принадлежи на западноевропейски банки", Немиря обясни, че фактически съществува взаимна зависимост, изискваща да се обмисли евентуално използване на инструментите и ресурсите, които в момента се прилагат по отношение на Унгария и Латвия.

"Говоря за потенциалното използване на европейския спешен фонд", добави той, имайки предвид пакета от 25 милиарда евро, който е предоставен на страните от ЕС, невлизащи в еврозоната. /БГНЕС

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355