Украйна пред прага на гражданската война
ЕС и Свят 05.05.2014 15:50
Украинската криза изглежда е прекосила „точката на незавръщането”.
Дори в онези европейски медии, които допреди 2 май бяха делили населението на Украйна на „истински патриоти” и „сепаратисти”, сега признават, че Украйна вече никога няма да бъде такава, каквато беше до сега, след като неонацистите от „Десния сектор” изгоряха живи в Одеса почти 50 души в Дома на профсъюзите.
Според вестник „The Independent” и австрийската телевизия „ORF”, ако Киев и западните му покровители продължават курса си, тогава все повече жители на източна Украйна ще търсят помощ в Русия. „Дори украинската армия и да превземе някое малко градче, тя едва ли ще завоюва целия регион, където мнозинството население се отнася враждебно към тази армия” – пише „The Independent” на 5 май. Британската Би-Би-Си, на свой ред, признава, че всички рапорти на киевската власт за победи на изток на дело се превръщат в чист блъф. В Славянск, Краматорск, Донецк. Луганск опълченците държат своите позиции.
В Източна Европа вече започна война, а правителствата на Европейския съюз не правят нищо за реална оценка на позицията на Русия в Украйна, отбелязва „The Independent”. „Поразително е, че им стига само версията, че главният план на Кремъл бил да отреже още една част от Украйна в района на Донецк. Въпреки че втората анексия на част от Украйна автоматично и завинаги лишава Москва от влияние върху останалите 2/3 от територията на страната. Абсолютно е невъзможно това да е от интерес на Москва”.
Властите в Киев не само че носят отговорност за кървавите престъпления в Одеса, но са и техни съучастници, каза говорителят на руския президент Дмитрий Песков:
- Сега разбираме, доколко са били правилни действията на президента Владимир Путин и населението на Крим, изразил желание да се върне в Русия. Ако президентът Путин не беше заел тази решителна позиция, а населението на Крим не беше гласувало на референдума в полза на присъединяването, тогава същото кръвопролитие и същите престъпления щяха да станат и в Крим. След случилото се в Одеса, ние не разбираме, за какви избори могат още да говорят в Киев? За какви избори могат да говорят в европейските столици и Вашингтон?
Междувременно, за Одеса от Киев изпратен специален батальон на МВР, формиран неотдавна на бърза ръка от привърженици на киевската хунта. Киевските власти вече не доверяват на местната милиция и изпращат за югоизток лоялни отряди на представители на западните области. По същия начин правеха в наказателните си операции и нацистките окупационни войски по време на Втората световна война. /bulgarian.ruvr.ru
Дори в онези европейски медии, които допреди 2 май бяха делили населението на Украйна на „истински патриоти” и „сепаратисти”, сега признават, че Украйна вече никога няма да бъде такава, каквато беше до сега, след като неонацистите от „Десния сектор” изгоряха живи в Одеса почти 50 души в Дома на профсъюзите.
Според вестник „The Independent” и австрийската телевизия „ORF”, ако Киев и западните му покровители продължават курса си, тогава все повече жители на източна Украйна ще търсят помощ в Русия. „Дори украинската армия и да превземе някое малко градче, тя едва ли ще завоюва целия регион, където мнозинството население се отнася враждебно към тази армия” – пише „The Independent” на 5 май. Британската Би-Би-Си, на свой ред, признава, че всички рапорти на киевската власт за победи на изток на дело се превръщат в чист блъф. В Славянск, Краматорск, Донецк. Луганск опълченците държат своите позиции.
В Източна Европа вече започна война, а правителствата на Европейския съюз не правят нищо за реална оценка на позицията на Русия в Украйна, отбелязва „The Independent”. „Поразително е, че им стига само версията, че главният план на Кремъл бил да отреже още една част от Украйна в района на Донецк. Въпреки че втората анексия на част от Украйна автоматично и завинаги лишава Москва от влияние върху останалите 2/3 от територията на страната. Абсолютно е невъзможно това да е от интерес на Москва”.
Властите в Киев не само че носят отговорност за кървавите престъпления в Одеса, но са и техни съучастници, каза говорителят на руския президент Дмитрий Песков:
- Сега разбираме, доколко са били правилни действията на президента Владимир Путин и населението на Крим, изразил желание да се върне в Русия. Ако президентът Путин не беше заел тази решителна позиция, а населението на Крим не беше гласувало на референдума в полза на присъединяването, тогава същото кръвопролитие и същите престъпления щяха да станат и в Крим. След случилото се в Одеса, ние не разбираме, за какви избори могат още да говорят в Киев? За какви избори могат да говорят в европейските столици и Вашингтон?
Междувременно, за Одеса от Киев изпратен специален батальон на МВР, формиран неотдавна на бърза ръка от привърженици на киевската хунта. Киевските власти вече не доверяват на местната милиция и изпращат за югоизток лоялни отряди на представители на западните области. По същия начин правеха в наказателните си операции и нацистките окупационни войски по време на Втората световна война. /bulgarian.ruvr.ru
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:53 Хороскоп за сряда, 24 юни 2026 г.
- 19:34 Норвежките фенове превзеха „Таймс Скуеър“ в Ню Йорк с грандиозно „викингско гребане“ (ВИДЕО)
- 19:27 Австралийски глашатай постави световен рекорд за най-силен вик - 122,4 децибела (видео)
- 19:20 ООН: Над 200 000 деца са убити в Газа, Израел умишлено ги нападал. Това е геноцид
- 19:13 Ерген и мома ще търсят любовта в новия сезон на едноименното предаване
- 19:06 Меган Маркъл и принц Хари под финансов натиск заради високите си разходи
- 18:59 Мощно торнадо удари Русия
- 18:51 Спряха обществената поръчка за проектирането на Националната детска болница