
ЕС и Свят 01.04.2023 10:51 Снимка: ДНЕС+
Украйна отхвърли идеите на Лукашенко за примирие
В отговор на предложението на беларуския лидер за обявяване на примирие в Украйна, кабинетът на Зеленски повтори, че няма да се съгласи на прекратяване на огъня, докато Русия не освободи окупираните територии, съобщава Би Би Си.
"Още веднъж по точките. Всяко прекратяване на огъня би означавало правото на Русия да остане в окупираните територии. Това е категорично неприемливо", написа в своя "Туитър" Михайло Подоляк, съветник на ръководителя на канцеларията на президента на Украйна.
Припомняме, че днес Лукашенко произнесе четиричасово обръщение към нацията, в което между другото спомена за примирие.
"Ще се опитам да рискувам, предлагайки спиране на боевете. Да се обяви примирие без право на прегрупиране на войските и преместване на въоръжение и техника. Всичко е замряло. Фронтът е замръзнал," казва Лукашенко.
Подоляк осмива както предложението, така и неговия автор.
"Украйна има право да премества войски и оборудване на своя територия, както намери за добре. Странните "миротворци" изглеждат комично", пише той.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09921 |
![]() |
1 | 2.25456 |
![]() |
10 | 3.86009 |
![]() |
100 | 4.00136 |
![]() |
1 | 1.6523 |
Последни новини
- 19:11 Специалните сили на Украйна удариха нефтопреработвателен завод във Волгоград
- 19:03 Писателят Христо Стоянов: ППДБ започнаха да убиват и полицаи
- 18:56 Проф. Ива Христова: МЗ планира ваксината срещу варицела да е задължителна, но няма пари затова
- 18:51 Джей Ди Ванс разказа за "трудния момент" в който съобщил на Тръмп, че Чарли Кърк е убит
- 18:48 Незабавно завий 20 градуса надясно: Пътнически самолет летя опасно близо до Air Force One
- 18:41 18 руски офицери са ликвидирани в Запорожска област при диверсия
- 18:37 Тръмп след срещата със Стармър: Конфликтите в Украйна и Газа скоро ще бъдат разрешени
- 18:33 Путин номинира Александър Гуцан за поста генерален прокурор на Руската федерация