ЕС и Свят 06.04.2022 13:03 Снимка: ДНЕС+
Турция иска независимо разследване за убийствата в Буча
Турското министерство на външните работи призова за независимо разследване, което да разкрие истината за безмилостното убийство на цивилни граждани в Буча и други градове от руските сили в Украйна.
„Снимките от клането, които бяха публикувани в медиите от различни региони, включително от Буча и Ирпин край Киев, са ужасяващи и тъжни за човечеството", се казва в официално съобщение на външното министерство в Анкара. Вчера и турското посолство в Украйна призова „за независимо разследване и виновниците да бъдат открити“.
Властите в Анкара отново отвориха посолството си в Украйна, след като то беше евакуирано в Черновци. Евакуацията на турското посолство от украинската столица се състоя в началото на март.
„Дипломатическата мисия ще започне да функционира пълноценно от сряда в Киев“, съобщи каналът./tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:05 Трафикът през Ормуз спадна до най-ниското си ниво от седмици
- 12:57 Бившият премиер на Испания Мариано Рахой преди полуфинала: Франция няма френски играчи
- 12:49 Вяра Тодева напусна Изпълнителния съвет на "Продължаваме промяната" заради ЦИК
- 12:42 Андрей Мелниченко: Евентуален разпад на Русия няма да е победа за Запада, а глобална катастрофа
- 12:34 Кая Калас обяви, че все още няма единодушие за новите санкции срещу Русия
- 12:27 Диана Русинова: Шофьорите на тирове се страхуват от контрол
- 12:19 Мястото, където Северна Корея е на една чаша кафе разстояние (ВИДЕО)
- 12:11 Миков за справката на Демерджиев: Дискредитира службите, които я събират. Няма данни за престъпление