
ЕС и Свят 10.07.2020 20:11 Снимка: ДНЕС+
Тръмп: Затварянето на училищата заради COVID-19 е политически абсурд
Президентът на САЩ Доналд Тръмп нарече затварянето на училищата заради коронавируса “политически абсурд”.
“Трябва да отворим училищата, да спрем този политически абсурд!” каза Тръмп, говорейки пред журналисти в Белия дом.
Според него страни като Германия, Дания, Норвегия и Швеция вече са отворили училищата си и там “всичко е в ред”. Тръмп каза, че опонентите му търсят политически дивиденти от затварянето на училищата.
“Те не искат да ги отворят, защото смятат, че това ще им помогне (на президентските избори) на 3 ноември, но мисля, че това ще им попречи на 3 ноември”, каза Тръмп.
Решението за затваряне и отваряне на училища се взема от местните власти, Тръмп не може да им повлияе, въпреки че заплаши, че ще наблюдава своевременното отваряне на училищата на местно ниво.
В Съединените щати има ново увеличение на случаите на коронавирус, общият брой на заразените надвиши 3 милиона души./БГНЕС
Още по темата
![]() |
1 | 2.09157 |
![]() |
1 | 2.26658 |
![]() |
10 | 3.86497 |
![]() |
100 | 4.16476 |
![]() |
1 | 1.66002 |
Последни новини
- 20:55 Хороскоп за петък, 4 юли 2025 г.
- 20:51 Мъж рани четирима души с брадва във високоскоростен влак в Германия
- 20:50 Бивш кмет на Луганск бе убит от атентаторка-камикадзе, съобщиха местните руски власти
- 20:49 България замесена в глобална схема за ДДС измами с ултраскъпи коли, щетите надхвърлят 100 млн. евро
- 20:47 Няколко души са намушкани с нож в близост до търговски център в Тампере, Финландия
- 20:44 Има загинал след инцидент във военния завод „Арсенал“ в Казанлък
- 19:36 Маги Халваджиян е новият продуцент на шести сезон на "Под прикритие"
- 19:30 Мъртва котка и валс с Путин: Как бившият външен министър на Австрия намери нов дом в Русия