ЕС и Свят 20.09.2020 19:12 Снимка: ДНЕС+
Тръмп: Спряхме масовите убийства между Сърбия и Косово
Спряхме масовите убийства между Сърбия и Косово, заяви американският президент Доналд Тръмп в Северна Каролина, в рамките на предизборната си кампания. Той добави, че може да бъде избран да получи Нобеловата награда за мир, споменавайки в този контекст постигнатото неотдавна споразумение между Белград и Прищина във Вашингтон, предаде Танюг.
Тръмп казал, че е успял да спре масовите убийства, извършвани от няколко десетилетия между Сърбия и Косово.
"Сигурен съм, че ще се квалифицирам за Нобеловата награда за мир. Спираме масовите убийства между Косово и Сърбия. Убиваха се дълги години. Ще престанат да се убиват едни други. Казах: момчета, нека се съберем. Знаете ли, те го правят стотици години, под различни имена", каза Тръмп, цитиран от БТА.
Двама депутати, швед и норвежец, предложиха Тръмп за Нобелова награда за мир този месец, след като той успя да подпише споразумение за нормализиране на икономическите отношения между Белград и Прищина./БТА
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 17:05 Само 43% от американците вярват, че НАТО ще ги защити при нападение
- 16:56 Дадоха на съд две лица за нападение на медицинска сестра в Разлог
- 16:47 Шефът на ВиК-Бургас ощетил дружеството за над 300 хил. евро
- 16:38 Великобритания санкционира лица, свързани с руската програма за химически оръжия
- 16:29 СОС дава 41,8 млн. евро за обновяване на градския транспорт
- 16:20 Експерти предупреждават: Изнесените данни за полетите на Пеевски могат да ни навлекат проверка от ЕС
- 16:11 Рамзан Кадиров отново е издигнат за лидер на Чечения от "Единна Русия"
- 16:02 Израелските заселници опитаха да създадат нелегално селище в Сирия